Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

majczak27

Pompka paliwa nie dostaje pradu

Polecane posty

Witam serdecznie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mam duzy problem z moją Vectra B 1.8 16v 95r. problem polega na tego typu iz nie chce mi odpalic samochod doszedlem do wniosku ze jest pompka paliwa do wymiany poniewaz jej nie slychac jak przekrecam zapłon. Wymienilem pompke i jest to samo. bezpieczniki i przekazniki sa dobre. Po sprawdzeniu okazalo sie ze nei dostaje ona pradu. potrzebuje waszej pomocy. Pozdrawiam

Edytowano przez majczak27

Przekaźnik ma zasilanie?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a jak moge to sprawdzic ? bo w moim przypadku to amatorka

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

To jak sprawdziłeś przekaźnik? Czymkolwiek czym można sprawdzić czy jest prąd

slychac go jak przekecam zaplon

To że słychać nie znaczy że działa. Poczytaj w istniejących tematach o sprawdzaniu przekaźnika. Bezpieczniki sprawdziłeś wszystkie, nawet te za akumulatorem?

Z opisu wynika iż przekaźnik dostaje zasilanie bo załącza się, co nie jest równoznaczne z tym że jest sprawny gdyż styki przekaźnika mogą być nadpalone. Pompa nie zawsze po przekreceniu stacyjki działa., gdyż na listwie wtryskowej może być odpowiednie ciśnienie paliwa i wtedy się nie załączy. Posprawdzaj dokładnie przekaźnik.

no właśnie - gdzieś o tym było, i wtedy pomiar bywa niemiarodajny

wczesniej swiecil mi ei stez czek a teraz czek nie swieci mozliwe to jest ze komputer padl ? Najlpesze jest top ze samochod jest juz u 2 mechanika a ten tez nie wie co jest grane

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">(

Wogóle się nie zapala? Po przekręceniu kluczyka powinien się zapalić i chyba podczas kręcenia zgasnąć.

Proponuje sprawdzić bezpieczniki koło akumulatora.

bezpieczniki wszystkie dobre. Mechanik stwierdzil ze padl komputer i trzeba gowymienic wraz ze stacyjka i imobilajzerem. tylko problem ze na komputerze nie ma zadnych symboli ani nic, naklejka chyba zostala usunieta duzo wczesniej. tak na marginesie nie tylko pompka nie dostaje pradu ale takrze niema iskry na swiecach...

Bo komputer steruje wtryskiem jak również pompą paliwa, po odczycie wartości z czujnika wału podaje sygnał na jej przekaźnik.

Sprawdź sobie w pierwszej kolejności bezpiecznik FV6 pod maską.

W roku 95 był tylko jeden model silnika 1,6 16V do vectry, poczytaj o jego symbolach

Jarke to jest 1.8 16v. wiecie gdzie moge szukac takiego komputera wraz ze stacyjka i imobilajzerem ?

Szukaj pod silnik x18xe, niezależnie od numerów. Jeśli przekaźnik się załącza to znaczy że wysyła sygnał o załączeniu pompy. Błędy ktoś wogóle czytał?

Jesli podepnie sie samochod po komputer to nie pokazuje zadnych bledow ;/// jesli kupie koputer sterujacy to musze tez stacyjke i imobilajzer czy moge to jakos obejsc zeby kupic sam komputer sterujacy ?

Nie ominiesz gdyż immo jest integralną częścią ECU, można go wyprogramować jacyś magicy to robią ale na ogół wychodzi to z mizernym wynikiem.

Stacyjki nie musisz. Musi być pętla która zamocowana jest wokół stacyjki i transpoder z kluczyka

edit/ znalazlem juz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

wymienilem komputer +immo efekt jest dobry, samochod zalapal pompka dostaje prad tylko wystapil problem ze gubi iskre na swiecy mruga czek a wczesniej sie swieci... uszkodzony imobilajzer i odcina zaplon ? szukac nowego kompletu czy jest myk ?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Szukać nowego komputera. Ewentualniie upewnij się ze zbyt blisko nie masz starej pestki, jeżeli są dwie obok siebie o różnych kodach to ecu głupieje, bo nie wie z którą powinien się komunikować.

Podepne się pod temat.

Wczoraj podczas jazdy spalił mi sie bezpiecznik FV6. Oczywiście auto zgasło I brak zasilania na ECU. Wrzuciłem nowy bezpiecznik I przy pierwszym zakręceniu rozrusznikiem spalił się ponownie.

Pytanie skąd idzie zasilanie do tego bezpiecznika I czy jakiś inny osprzęt poza tym przewodem, który idzie do bezpiecznika może powodować zwarcie?

Miałem już w listopadzie przygodę z wiązką I najchętniej pociągnąłbym nowy przewód do tego bezpiecznika ale czy to wystarczy? Czy zwarcie może powodować jakiś inny osprzęt?

Silnik 2,5 V6 97' z LPG

Sprawdź wiązkę silnika może posypała się izolacja na przewodach i zwarcie robi.

Ściągłem doloty I sprawdziłem wiązke ale nic nie znalazłem. Podmieniłem miejscami dwa jednakowe przekaźniki w komorze silnika I auto zagadało I śmiga normalnie. Ciekawe czy to zbieg okoliczności czy coś z tymi przekaźnikami jest nie tak.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...