Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Justek

kluczyk w stacyjce się nie przekręca

Recommended Posts

Witam mam problem ze stacyjką. Kluczyk się w niej nie chce przekręcić. Próbuje na różne sposoby i nic. Na 100 % będę ją wymieniał ale auto potrzebne mi jest na jutro na studniówkę więc zależy mi na czasie i jakiejś dobrej radzie na to przeklętą stacyjkę. Z góry dzięki.

Witam. Psykaj do stacyjki odrdzewiaczem WD 40 na chwile może pomóc i najlepiej jak masz zapasowy kluczyk to jego na razie używaj bo może on jest mniej wytarty.

stukać pukać próbować

i nie na blokuj kierownicy bo będzie grubsza robota

Ani to ani to nie pomaga. Ale co zauważyłem to to, że po użyciu WD 40 i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, kluczyk był w czarnym płynie. Nie wiem co to było, może brud wymieszał się z płynem albo coś. I mimo że samochód stoi w garażu (nieocieplany blaszak), to w środku było wilgotno (wina uszczelek?) i może to jest przyczyną. Tak czy inaczej stacyjkę wymieniam.

Wytarte zapadki i kluczyk. To jedyna przyczyna. Żeby bezszkodowo wyjąć wkładkę i tak trzeba przekręcić kluczyk. Musisz więcej pokombinować. O jeździe na takiej wkładce nie ma mowy bo po następnym wyjęciu kluczyka będzie tak samo

Jak włożysz kluczyk do stacyjki to spróbuj go troszkę cofnąć

Próbowałem cofać i nic. Dochodzi do pewnego momentu i się blokuje. A jak wyjmie się wkładkę bez przekręcania kluczyka to co się może stać?

A wyjmiesz tą wkładkę? Bez kluczyka trzeba wiercić. Kluczyk nie wchodzi do samego końca?

A jeżeli już uda Ci się wyjąć wkładkę i nie masz nowej na podorędziu to odcinasz ten bolec z wkładki który wchodzi w kostkę, wkładasz go w kostkę i przekręcasz za pomocą kombinerek, jednocześnie trzymająć kluczyk przy pętli immo. testowałem, działa

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

To jest najgorsza opcja, wiem bo przerabiałem zablokowaną wkładkę. Jak są wyrobione zapadki w stacyjce to czym bardziej ją wyczyścimy tym gorzej pracuje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dopiero po zaaplikowaniu dość gęstego smaru w sprayu Wurth HS1000 udało mi się ruszyć ją kluczem, po stosowaniu WD/ Silikonów i innych bardzo rzadkich preparatów było coraz ciężej odpalić auto.

Please login or register to see this quote.

Czyli do wymiany całej kolumny muszę próbować ten kluczyk przekręcić? Smar maszynowy da radę?

Dobra, stacyjka wymieniona i wszystko działa. Temat do zamknięcia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">