Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
tgrzybek

Podgrzewanie filtra paliwa 1.9 cdti

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś może dokładnie wie jakie są warunki do spełnienia, żeby załączyło się podgrzewanie w obudowie filtra paliwa? Bo jakoś tak jak sprawdzałem nawet przy obecnych temperaturach to nie widać żeby się załączało. Jak uruchomię test tej grzałki to pięknie widać jak rośnie temperatura paliwa do ok 15 stopni i wtedy grzałka się wyłącza. Czy ten element grzejny ma swój oddzielny przekaźnik albo bezpiecznik?

Jeśli działa test to znaczy, że urządzenie działa, być może grzałka uruchamia się dopiero po odpaleniu silnika.

Po uruchomieniu silnika jak dobrze pamiętam to tez nic się nie działo, ale jeszcze to dzisiaj dokładnie sprawdzę. Ciekawe czy TIS albo inna baza wiedzy ma na ten te,mat jakieś informacje.

Dzisiaj po jeździe miałem 18C a po włączeniu testu na chwile dobiło do 25C i wyłączyłem test ale we wrześniu dobiłem do 45C

Ja dzisiaj po południu jak sprawdzałem tuż po odpaleniu to było -4, po kilku minutach -2 i tak już było prze najbliższych 10 minut. Później ruszyłem i już nie miałem jak sprawdzić. Test jak aktywuje podczas pracy silnika to temperatura była stała -2. Pewnie przy takim sporym jednak przepływie paliwa taka mala grzałka nie da rady ogrzać bardziej paliwa. Natomiast gdy silnik jest wyłączony i paliwo nie przepływa to temperatura doszła do 11 stopni. Jakby ktoś potwierdził, że załącza się po uruchomieniu silnika to byłoby super.

Dodam tylko może się komuś przyda jak ktoś ma interfejs. Rok temu w filtrze przymarzło mi paliwo i po kilku nieudanych próbach wpadłem na pomysł z uruchomieniem testu podgrzewacza w filtrze paliwa. Uruchomiłem go chyba trzy razy i wtedy ruszył z kopyta.