Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tiru89

Zmiana radia z CDR2005 na NCDC2013

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zmienić radio z CDR2005 na NCDC2013

W samochodzie mam komputer pokładowy sterowany manetką, a w NCDC2013 podobno jest sterowanie komputera z pozycji radia.
Proszę o łopatologicznie wytłumaczenie krok po kroku jak zamontować to "nowe" radyjko tak aby wszystko działało razem z komputerem pokładowym.
Moja auto to Vectra C z 2002 model wg OP-COM 2003

Silnik 1.8 benzynka
Pozdrawiam i proszę o pomoc

szkoda kasy na takie radio

a ten wyświetlacz co masz teraz pewnie niezgra się z radiem nawet do NCDC brak map

jak myślisz zmieniać to załuż cd70 navi ,cid kolorowy, panel klimu polift, cim DL, sterowanie kiery na rolki będziesz miał wszystkiego z kiery

Radio i kolorowy wyświetlacz będzie z jednego auta więc powinno zagrać.

Powodem zmiany jest tylko to że w obecnym radiu nie działa przycisk włączenia i regulacji głosu.
Myślałem o zmianie na radio z polifta, ale koszt zmian zwiększa się około pięciokrotnie.

jeśli masz wymieniac na NCDC to bez sęsu

lepiej kup takie samo radio jak masz teraz koszt nie więcej jak 150 zł

a wymiana na cd70nawi ze wszystkim co napisałem ok 1300 zł

Edited by matro1234

Generalnie radio już idzie kurierem do mnie także inne już nie będzie:)

Chce je tylko podłączyć, więc jak by ktoś wiedział co i jak trzeba zrobić to chętnie skorzystam z rad

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Tiru89

Zalogowanie radia i ekranu techem. Do tego wyjęcie manetki wycieraczek, bo do sterowania BC jest nie potrzebna. Ale faktycznie mim zdaniem szkoda kasy, bo nawi i tak bez map nie będzie chodzić. To już trzeba było Operę wsadzić z Cidem jak nawi nie chcesz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

jeśli komplet z jednego auta to wkładasz i działa

musisz dołożyc tylko can-h i can-l od radia do wyświetlacza bo nię bedziesz miał komunikacji międzu radiem a wyświetlaczem

tu masz wsztstko opisane

Please login or register to see this link.

Edited by matro1234

Witam

Dotarło już do mnie radio z wyświetlaczem i znalazł się problem...
NCDC w wyświetlaczu ma 2 kostki tak jak tu

, a moje radio ma tą kostkę tylko 1 tak jak tu

.

Jak to teraz połączyć żeby to grało ? ma ktoś opis gdzie jaki kabelek uzupełnić??
pozdro

Koledzy podłączyłem radio do auta podłączyłem kable wg starej kostki, ale nie działa mi sterowanie radia z kierownicy (przyciski), radio wywala "radio safe" a op-com nie widzi radia podłączonego do auta i ostatni błąd wywala CIM nie pamiętam jak dokładnie brzmi błąd ale coś że przycisk komunikacji z wyświetlaczem nie działa.
Ma ktoś dokładny opis kostek w radiu (szyna can) i w wyświetlaczu (szyna can i ta 2 mała kostka)
Z góry dzięki

Please login or register to see this quote.

13 jest logowane - poczytaj

Tak ja wiem że jest logowane problem w tym że auto nie widzi radia więc trudno je zalogować...

Ha.

Jak widze miales NCDC na kosci ISO a wstawiasz radio nowszej generacji z kostka FAKRA.

MUSISZ: poprowadzic CAN do wyswietlacza i go wymienic na taki jak byl montowany po lifcie.

Do tego jak masz klimatronik to jeszcze panel :-) od klimy.

Po tych operacjach auto zobaczy radio.

Hm, okazuje się, że są jeszcze ludzie, którzy kupują ten tresz. Miałem 2 samochody z tymi radiami i się tego pozbyłem z auta. Leży cały komplet w idealnym stanie, ktoś chętny?

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

A więc: jeżeli masz NCDC + GID - 1 kabel do wyświetlacza. NCDC + CID - 2 kable (mniejszy to RGB). Podobnie jest przy CD 70 / DVD 90 NAVI.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie wiem, po co aż tak kombinujesz - już narobiłeś sobie problemów, bo:

1. Miałeś GID (bursztynowy), a kupiłeś CID (kolorowy). Brakuje ci kabla, będziesz przerabiać instalację?

2. Zmiana manietki na taką bez przycisków i wyłączenie jej w CIMie TECHem-2.

3. OP-COM wywal do kosza, takie rzeczy lepiej robić TECHem-2.

4. Znasz kod do tego zestawu?

5. NCDC często mają problem z włączeniem / wyłączeniem (trzeba kilka razy naciskać pokrętło). To tego zmieniarka nie zawsze czyta nagrywane płyty. A z nawigacji i tak nie skorzystasz.

6. A tak w ogóle to lepiej było kupić CDR 2005 i by w zupełności wystarczyło.

SIG_MAN, chyba coś szamanisz.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> On nie ma FAKRY, a zmienia ISO na ISO.

Czy jest ku ktoś kompetentny kto powie jak zamontować NCDC czy każdy będzie wmawiał ze Kup CD 70.

Konkrety schematy itp. a nie tylko głupia gadania

Czyli jak mam przykładowo cdr 2005 i gida to nie da rady nic łatwo założyć nowszego ?? ;/

Da radę, ale trzeba rzeźbić w instalacji. Do tego kupić części. A co byś konkretnie chciał?

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

NCDC bez problemów dołożysz

Ale i tak trzeba dołożyć dwa kable do CAN-u.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> Poza tym pytanie - po co? Gra tak samo g...nianie jak CDR 2005. To już lepiej zmień na CDC 40 OPERA - zadowolenie gwarantowane.

Tylko jakie sa koszta wymiany na ncdc a na opere. Jak by chciał zmienić na opere to taki był by temat a nie o ncdc, tak że możecie skończyć pisać żeby wybrał cos innego

O zmianie na NCDC też był temat.

/emoticons/default_pilot.gif" alt=":pilot:">

Zadaję pytanie jeszcze raz: po co NCDC? Jakość dźwięku jest praktycznie taka sama, jak w CDR 2005. Chyba że komuś zależy na tej zmieniarce na 4 płyty? Ale:

- zmieniarka nie zawsze czyta płyty nagrywane, przeważnie oryginały (no i kieszeń jest wkurzająca)

- nawigacja jest bezużyteczna (no chyba że ktoś chce jeździć po Europie z mapami sprzed 5 lat)

- czasem to radio ma problem przy włączeniu / wyłączeniu (nie zawsze działa z pierwszego razu, trzeba nacisnąć parę razy, a to denerwuje)

- w grę raczej wchodzi tylko GID, bo do CIDa brakuje mu kabla RGB (no, chyba że sobie dorobi)

- trzeba ciągnąć antenę GPS (rozbierać podsufitkę, zmieniać podstawkę i antenę)

Wiem, o czym piszę, bo miałem to radio (nawet lepsze, bo NCDC 2015) w 2 autach i się cieszę, że go pozbyłem. Ostatnio sprzedałem cały komplet w idealnym stanie.

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:">

Jeżeli chcesz, żeby było jak w oryginale, to do takiej zmiany potrzebujesz:

- samo radio NCDC 2013

- manietkę wycieraczek bez sterowania

- poza tym trzeba poprowadzić 2 kable CAN z radia do wyświetlacza

- jeszcze trzeba uzupełnić głośniki, bo CDR 2005 miało zazwyczaj 6 albo 7 głośników, a NCDC - 9

Pytanie tylko: czy naprawdę warto?

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Edited by Val

Witam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> poprosze was o pomoc jestem w trakcie zmiany ccr2006 na cdc40 opera i stanolem na tym w jakie piny sie wpiac do wtyczki wyswietlacza z linia can:/

pin 19 CAN-L

pin 20 CAM-H

A jeszcze mam jedno pytanie reszte kabli z wtyczki pradowej z radia jak podlaczyc?

Proszę:

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">