Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

vectra.99

vectra b 2.5 luzna wtyczka i podcisnienie POMOCY

Polecane posty

Witam. Dzis rozebralem kolektor od mojej vectry z powodu niedziałajacych klap kolektora(brak wtyczki przy jednym z zaworkow) znalazła sie pod kolektorem i znalazlem pare niepokojacych rzeczy.
1.Zauwazylem wtyczke która wychodzi z wiazki za silnikiem, kolo sciany grodziowej po zdieciu kolektora widac ja lepiej. Wsumie widzialem juz ja wczesniej i nawet myslalem ze to jest ta od zaworka od klap ale nie pasowala mi dlugosc tego przewodu. Ja musialem go tak owinac izolacja.
2. Podcisnienie które nie jest nigdzie podpieta na przewodach paliwowych.
3. Zaślepione wejście w które powinien wejsc przewod ktory idzie z przepustnicy tylko nie wiem dlaczego jest on zaslepiony.

1.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

2.

3.

Edytowano przez vectra.99

Moja odpowiedz nic nie wniesie do tematu ale powiem tak, przyzwyczaj sie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> jakiś czas temu rozbierałem u siebie dolot, rownież znalazłem przewody "do nikąd", mało tego znalazłem tez conajmniej 3 wtyczki do niczego niepodłączone. Nie wiem do czego to powinno być podłączone i specjalnie sie nad tym nie zastanawiam bo silnik pracuje jak trzeba. Pozdrawiam

wsumie to najbardziej chodzi mi o to podcisnienie nie podłaczone bo na obrazku ktore nalazlem z podcisnieniami w google to techy chyba nie ma albo nie widzie

Więc tak:

wtyczka przy podszybiu jest do webasto (którego benzyniaki nie miały)

Zdjęcie 2 z kolei to podciśnienie które powinno iść wężykiem pod dolotem do przepustnicy pod wtyczką przepustnicy ( od przodu samochodu)

3 zdjęcie : nie wiem dlaczego zaślepione ale powinno iść do przepustnicy do górnego krućca od strony grodzi.

Wtyczka na 1 zdjęciu na pewno nie jest do webasto. Wygląda prędzej na wtyczkę od silnika krokowego lub czujnika temp powietrza. Zrób foto całego silnika, może uda się coś namierzyć.

Biała wtyczka z tyłu wisi luzem w każdej V6 i było to wiele razy poruszane na forum, u mnie też tak jest. Pozostałe to już tak jak wyżej kolega piter napisał

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dziękuję wam wszystkim, mam jeszcze jedno pytanie ponieważ wszystkie podciśnienia są ok, jak dam bez zaworka to zaciąga te gruszki, zaworki jak podłącze pod aku tez działają. Na to wychodzi ze nie ma prądu w przewodach. Orientujecie się może czy jest jakiś bezpiecznik albo coś co mógłbym sprawdzić?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...