Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
audiofil1979

Vectra C - Radio CD30 MP3 - ucieka bas przy robieniu głośniej

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał może taki problem.

Otórz przy robieniu głośniej w radiu cd 30 mp3 (nie podam wartości skali bo nic takiego mi się nie wyświetla) jest taki moment, że nagle słabną niskie tony. Owszem w aucie robi sie głośniej, ale jest mniej basu. Potencjomert jest skokowy i starczy jeden przeskok w prawo na pokrętle i bas ucieka, znowu w lewo i wraca z powrotem. Odnoszę wrażenie, że może jest to jakiaś forma nie wiem: ochrony głośników lub słuchacza.???

Regulacja basem: nic nie daje. W pewnym momęcie poprostu go ubywa.

Czy ktos zaobserwował takie cudo u siebie?

Aha. Dodam rocznik 2006, wyświetlacz BID

Pozdrawiam.

Poproszę o sugestie.

Radio świruje, mało spotykana usterka. Przy dużej amplitudzie końcówka może pada. Takie sobie wróżenie. Jak stanie na tym że masz radio umarte to mam 30mp3 z gidem 3 linie za niewielką kasę.

Kolego w nowszych autach np Astra IV z CDR400 jest takie zabezpieczenie które działa tak jak opisałeś. Przy ponad 80% głośności radio zmniejsza niskie tony tak by jakość odsłuchu była dobra oraz nie spowodować uszkodzeń głośników.

Ale w VC czy to przedlift czy polift czegoś takiego nie ma... przynajmniej u mnie.

Edited by krzysiek16v

Witam

Ustrekę radia raczej wykluczam. Wszystkie funkcje działją należycie od strony techinicznej. Żadnych zastrzeżeń do lapania sygnalu radiowego, odczytu CD, MP3, regulacji barw tonów, balans itp.

Raczej sam szukalbym czegoś w materii oprogramowania.

Więc właśnie kolejne pyatnie. Czy istnieje jakaś regulacja, zmiana ustawienia poprzez np op-com?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

tak jak napisał krzysiek16v jest to normalna rzecz i z Twoim radiem wszystko ok

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> u mnie w polifcie jest dokładnie tak samo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam ponownie.

Może ktoś mi odpowie.

Radio przypominam CD 30 mp3 wyświetlacz BID.

Czy jest możliwość przy zabawie np. OP-comem aby na wyświetlaczu przewijał się tytuł odtwarzanego utworu mp3. Jeżeli tytuł jest długi niestety wyświetla się tylko tyle ile może pomieścić się w lini wyświetlacza.

Jak jest u was. Jakieś sugestie?

według mnie nie