Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
darektg77

poważny wyciek płynu

Recommended Posts

Witam

Mam Takowy problem. Moja ukochana Vectra b 1,6 w gazie stała przez około dwóch tygodni na dworze i marzła, po nowym roku postanowiłem ją odpalić wsadziłem akumulator i zacząłem kręcić niestety nie chciała zapalić (dotychczas paliła na dotyk), na drugi dzień ponowiłem próbę otwarta maska kręcę i nagle płomienie, sytuacja opanowana ale że ciemno wyjąłem aku i do następnego dnia przerwa.

Na drugi dzień oględziny silnika zero płynu w zbiorniku wyrównawczym układu chłodzenia , płomienie pojawiły się (patrząc od przodu) po prawej stronie zaraz pod kolektorem ssącym, demontuje kolektor wszystko na pierwszy rzut oka ok, jedyna usterka jaką zauważyłem o duży wyciek płynu (przy kręceniu rozrusznikiem) na zaworze umiejscowionym w wyżej wymienionym miejscu, ten zawór znajduje się na przewodzie prowadzącym do kabiny jak na mój gust nagrzewnica, z jednej strony gruby przewód z drugiej cieniutki, i ten cienki urwany ale nie wiem gdzie ma iść o urwany z obu stron.

Pytanie :

co to za zawór gdzie podłączyć ten cienki przewód i czy ten wyciek mógł spowodować pojawienie się płomieni (płyn do chłodnicy chyba nie palny jest) oraz czy ta zerwana rórka może mieć coś wsólnego z tym że nie moge odpalić

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Please login or register to see this link.

Czy diesel czy benzin o ten sam zawór chodzi: trójdrożny nagrzewnicy

Albo, ( nie życzę tego nikomu ) " jebła " magistrala wodna, ewentualnie wywaliło któryś brok

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

benzyna w gazie, napisałem powyżej, magistrala brzmi poważnie ale ten zawór to mi wygląda tak jakby odpowietrznik nagrzewnicy ale nie znam się na tym, może jutro jak będzie jasniej to zrobie fote i wrzucę

Odpowietrznika nie ma więc zostaje to zawór lub reszta którą wyszczególniłem wyżej, no chyba że coś jeszcze , mimo tego powodzenia