Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

seitedo

Bezpiecznik 22

Polecane posty

Witam. Mam kłopot z bezpiecznikiem nr.22. Przepala się. 2 tygodnie temu przyjechałem i odstawiłem auto pod dom, zamknąłem z pilota . Po paru godzinach chciałem jechać do pracy, i przy otwieraniu auta z pilota nie zamrugały kierunki ani nie zapaliło sie światło w środku. Otworzyłem drzwi i ciemność - światło nie pali się. Przekręcam kluczyk, kontrolki się zapalają, ale jak odpalił silnik to licznik ciemny, prędkościomierz i obrotomierz również niemy. Nie działały także kierunki, awaryjki, nawiew. Lampka podsufitką działa normalnie, ale tylko jak ręcznie ją zapalę. Wymieniłem bezpiecznik nr. 22 odpowiedzialny za to i wszystko było OK. Do wczoraj. Byłem w Krakowie, zamyknąłem auto z pilota i spokój. Po godzinie chcę wracać do domu a tu ZONK , przy otwieraniu auta z pilota nie zamrugały kierunki,i ciemność w aucie. Sytuacaj analogiczna do tej co opisałem powyżej. Wymieniłem bezpiecznik i wszystko działało. Wróciłem do domu normalnie. Na drugi dzień chciałem jechac do pracy i powtórka z rozrywki. Chciałem wymienić bezpiecznik, ale od razu się palił. Jak na razie sprawdziłem tylko oświetlenie wewnątrz odpinając kable od zasilania. Próbowałem na wyłaczonym silniku 4 razy wymienić bezpiecznik i ciągle z miejsca się przepalał, nawet większy 30A. Dodam ze auto działało wysiadałem - jak wsiadałem już nie. Zauważyłem też że jak paliło od odtyku to obecnie kreci kilka sekund, przeżucam na LPG i tam bez szwanku. Ale po przełączeniu na benzynę w trakcie postuju, chodzi na chwilę na wolnych obrotach i gaśnie. Macie sugestię gdzie może być zwarcie? Jak pisałem auto za każdym razem sprawowało sie bez zarzutu. Ostatnie rzeczy jakie robiłem to wysiadanie z auta i zamykanie z pilota drzwi, czyli mrugały wszystkie kierunki. Moze na kierunku lub coś z centralnym? Pozdrawiam.

Sprawdź kable idace do tylnej klapy, ściągnij gumową osłonę i zobacz w jakim stanie są kable.

Witam. Podając bezpiecznik o wartości 30A chciałem zobaczyć co mi go przepali.. Jaka czynność. Centralny mam fabryczny. bezpieczniki wymieniałem bez włączonego silnika, przy otwartych drzwiach kierowcy. jeżeżdżę zazwyczaj sam i otwierane są tylko drzwi kierowcy i pasażera za nim, więc problem raczej nie dotyczy wszystkich przeplotek w drzwiach i klapie.. Może to coś pomoże w ew. diagnozie? Jutro mam zamiar oddać do elektryka bo nie mam miejsca na sprawdzanie gdzie jest zwarcie i nie chcę pogłębiać problem. niemniej jednak irytuje mnie to.. Zauważyłem dziś że silnik nie pracuje na benzynie. Jak tylko odpalam, daję na LPG.. Silnik pracuje dodaję lekko gaz i przełączam na benzynę - silnik gaśnie. A z tego co się orientuję, to chyba nic z sasilania paliwem nie jest podpięte pod ten bezpiecznik..? Pozdrawiam...

Idąc tym tokiem proponuje również zamiast bezpiecznika wsadzić drut i patrzeć skąd zacznie dym lecieć!!!

Nie wkłada się nigdy większego bezpiecznika niż został fabrycznie przeznaczony.

Jasne.. rozumiem.. Ale ta odpowiedż nie przybliża nie do rozwiązania problemu.

W bagażniku masz lampkę, masz również kable od centralnego zamka. Nawet jak w danym momencie nie otwierasz wystarczy że mocniej trzaśniesz drzwiami i mogą się kable zewrzeć ze sobą.

Druga powszechna bolączka vb to woda w złączach w progu kierowcy.

Trzecia to przetarte wiązki w któryś z drzwi.

Tu szukaj problemu.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...