Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
wiesuaff20

Vectra b powracający problem łozyska.

Recommended Posts

Witam Kolegów forumowiczów,
Zwracam sie z problemem który mnie prześladuje od ponad roku a z którym ja i mój mechanik nie potrafimy sobie poradzić,problem dotyczy przedniego prawego łożyska.
Jakiś rok temu wziąłem sie za remont zawieszenie w moim oplu.Wymieniłem kompletne zawieszenie : amory,sprężyny,odboje tuleje wahaczy, łaczniki stabilizatorów,gumy stabilizatorów no jednym słowem wszystko co może sie zużywać.Do tego zestawu dołączyły oba łożyska przednie oraz piasty.Wszystko pięknie i ładnie przez pół roku od wymiany potem odezwalo sie przednie prawe koło dostało luzu więc pojechałem do mechanika celem dokręcenia.Dokręciliśmy ale powiedział mi że skoro jest luz to za chwile po dokręceniu łożysko klęknie i tak sie stało.Cóż trudno się mówi, nie szukając winnego zakupiłem nowe łozysko i pojechałem na wymiane (lewe łożysko lux cisza ,spokój)po wymianie jakieś 3 miesiące znowu prawe koło zaczęło wydawać dziwne odgłosy strzelanie,trzeszczenie.No to znowu do mechanika,wymontował łożysko je otworzył okazało sie że łożysko dostało "raka"oddałem na gwarancję którą mi uwzględniono "wada fabryczna produktu".W zamian dostałem nowe które zostało założone.Zadowolony i szczęśliwy odjechałem z "bananem" na twarzy myśląc że problem został rozwiązany ostatecznie.Od dłuższego czasu zauważyłem ściąganie auta na prawo więc dobry tydzień temu udałem sie na ustawienie geometrii.Mechanik unosi auto celem sprawdzenia kół pod względem luzów i co?? Znowu luz w płaszczyźnie lewo prawo i góra dół.Ja gały jak żaba jaja..

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> o co kaman.pytali czy ustawiać na ten luz..Zaprzeczyłem wsiadłem w samochód i pojechałem dokręcic ponownie koło. w przeciągu dwóch dni od dokręcenia koło skrzeczy piszczy strzela a ja mam białą gorączkę bo już sił i kasy brakuję na to wszystko.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:"> Pomóżcie ,co jest nie tak ?Dlaczego lewe koło jest do dnia dzisiejszego oki a prawe jak zmora i ciągle się psuje??Trzecie lozysko juz polecialo z prawej a z lewej ciagle jedno.Dlacyego luz ciagle powraca?Brak mi juz sily

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:">

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nakrętka prawidłowo zabezpieczona? Może piasta albo zwrotnica jest za luźna i łożysko siedzi za luźno

No raczej nie bo za każdym razem potrzebna prasa do osadzenia łożyska.Mechanik mnie nie kituje bo znamy sie kupe czasu i napewno mnie nie oszukuje.A może coś z przegubem nie tak ..??sam niewiem..

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">