Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
grzegorz1652

Problem z lpg

Recommended Posts

Witam. Mam vectre c z silnikiem 1.8 rok 2002 I mam w nim zamontowany lpg z butl 55l do kt powinno wchodzi栴5l A mi wchodzi 38 i podejrzewam tutaj e bꤺie le ustawiony pywak i za wczas wybija podczas tankowania, ale to jeszcze nie jest problem moe tak byc tylko co mnie bardziej wkurza to to ze kontrola od poziomu gazu to tak wariuje ze krateczki gasn jak chc. Ostatnio przy ujemnych temp. Zatankowalem do pena i podczas jazdy depnem mocniej na pada gazu a ten debil piszczy ze nie ma gazu. Nieraz piszczy takim chrapliwym gosem a nieraz w ogole nie piszczy tylko tak pyka ze w ogole nie sycha栮ieraz sie꠭i zdarzy ze nie wiem ze jade꠮na benzynie. Powiedzcie mi dlaczego jak jest zatankowany do pena to potrafi wybi栰rzeczy栮a benzynꠣzy przez ta kontrolka co szwankuje czy komputer co miesza?

Spalanie jest ok bo przy spokojniej jedzie ok 8,5-9l

Edited by grzegorz1652

jeżeli chodzi o pojemność butli to wszystko w porządku butla od gazu nie może być napełniona w 100% tylko w 75-80% max nawet jak masz książeczkę od gazu to tam o tym pisze

co do kontrolki to z tym że pokazuje nie dokładnie ile jest gazu w butli to standard ale że przełącza przy pełnej butli na bzyne to już nie jest normalne można gdybać że to przełącznik bo na to by wyglądało ale pewności nie mam najlepiej udać się do swojego gaziaża i powiedzieć jaki jest problem na pewno poradzi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Żaden przełącznik. Albo spada ciśnienie gazu (najprawdopodobniej) przez uszkodzony/niewłaściwy reduktor, albo spada temp. gazu. Trzeba podłączyć pod kompa i zobaczyć co się dzieje