Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Michal1980xxx

Z22SE dwa błędy - niskie ciśnienie paliwa i katalizator

Polecane posty

Witam wszystkich Forumowiczów. Mam taki problem ze swoją VC 2002 z22se: od dłuższego czasu mam problem z zapalającym się checkiem błędy to niskie ciśnienie paliwa i wydajność katalizatora. Po pierwszym zapaleniu rano silnik pracuje nierówno, szarpie przy przyspieszaniu - dzieje się tak przez pierwsze 4 min jazdy, potem jest w miarę ok. Zauważyłem również, że raz silnik pracuje lekko i cicho, a niekiedy po którymś zapaleniu wpada w drgania, pracuje głośniej, lekko buczy, traci nieco na mocy. Po całonocnym postoju po pierwszym odpaleniu czuć nieraz zapach benzyny i nieco dymi na biało przez 2 minuty. Błędy pojawiły się po naprawie awarii wtryskiwacza, która spaliła mi kata. Kat był wymieniony na sprawny, sondy też, założona druga sprawna listwa wtryskowa. Posiadam również instalację gazową Vsi Prins. Mam wrażenie że gaz przełącza się za szybko - być może uwalony czujnik temp. gazu. Na gazie o na benzynie czuć lekkie drgania silnika jakby delikatne wypadania zapłonu. Dolot szczelny, cewka wymieniona, przepływka też. Silnik pół roku temu remontowany - pierścienie tłokowe, uszczelka pg uszczelniacze zaworowe. Przed remontem również występowały te drgania - jakby wypadania zapłonów - ale błędów wypadania komp nie pokazuje. Egr wymieniany, zaślepiany, itp, przepustnica wymieniana, czyszczona. Czasem po postoju 15 minutowym za pierwszym razem nie odpala, lub jak odpali to od razu gaśnie - rzadko się to zdarza ale zdarza - czujnik temperatury wymieniany. Czy takie objawy może dawać wadliwa pompa paliwa??? Katalizator, który zamontowałem na pewno jest sprawny. Czy trafiony czujnik temp. gazu może tak mieszać? Dodam że robiłem test po resecie komputera na samej benzynie i po dystansie 170 km wypadły mi obydwa błędy. Czy te checki mogą wskazywać na wyciągnięty łańcuch rozrządu?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

to z kolei wskazywało by jednak na niedrożność układu wydechowego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

błędy sprawdzane opcomem, sonda oryginalna, regulator ciśnienia na listwie zmieniany, przy pompie nic nie ruszane, filtr paliwa zmieniany

Czy to możliwe, żeby uszczelka pod głowicą tak szybko poleciała?

Jeszcze jedno - podczas wymiany listwy wtryskowej było bardzo małe ciśnienie na listwie pomimo że 5 minut wcześniej auto było na chodzie. Podczas spuszczania zaworkiem pomiaru ciśnienia niewiele wyleciało paliwa z listwy, kiedyś pamiętam jak grzebałem przy listwie wyleciało dość dużo benzyny pod sporym ciśnieniem- ale na gazie też faluje i na gazie również zapalają się te checki. Czy auto pracując na gazie również dostaje sygnały o niskim ciśnieniu z pompy paliwa? Uszczelki obsad wtrysków wymienione. Wymieniłem wszystkie czujniki oprócz pedału gazu. Czy czujnik pedału gazu może wywoływać takie objawy?Mechanicy jak zwykle rozkładają ręce - takich fachowców mamy w kraju. Za porady z góry wielkie dzięki.

Dzisiaj znowu miałem podobną sytuację - wsiadam auto odpala za 1 razem. Przejechałem 3 km, zostawiłem samochód na 10 min, wsiadam, odpalam - zaskakuje na pół sekundy i gaśnie, drugie przekręcenie kluczyka, rozrusznik kręci i nic. Odpalił za 5 razem i silnik już miał zmieniony charakter pracy - głośniejsza praca, lekkie braki mocy...Ma ktoś jakieś pomysły?

Edytowano przez Michal1980xxx

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...