Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

maciej_czk

Prośba o ocenę Vectra C 1.9 cdti 120km

Polecane posty

To mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich serdecznie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_siema.gif" alt=":siema:">

Mam wielką prośbę do osób z bystrym okiem

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> Czy widać na tych zdjęciach coś niepokojącego?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Kontaktowałem się już ze sprzedającym. Wiem na razie tyle, że przy 70 tys. km miał wymienianą dwumasę, po 120 tys. robiony był rozrząd. Czy ta uwalona dwumasa może świadczyć o katowaniu auta?

Edytowano przez maciej_czk

Trochę szybko poleciła dm tak na zdjęciach wygląda ok ciekawe jak na żywo ( ja robiłem dm przy 184 tyś km)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

może nie tyle katowaniu (ja bynajmniej rozumiem pod takim pojeciem wariacki start spod świateł za każdym razem a potem ostre hamowanie przy nastepnych światłach) co po prostu kompletnym braku umiejętności jazdy dieslem, jeżdzeniu na bardzo niskich obrotach silnika (sknerstwo dla pseudo osczednosci?) i jezdzęniu auta w typowo miejskich warunkach - czyli ogólnie wieksze zuzycie praktycznie każdego podzespołu niz by to wskazywał przebieg.

Wszystko to oczywiscie może byc tylko teoria...

jak pierwszy właściciel to dbał... gorzej jest jak ich było 6

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i każdy lepił drutem w najtańszym serwisie.

Rzuć okiem na to gdzie serwisował.

Mam za sobą oględziny. Auto jest na moje oko przyzwoite, ale są dwie kwestie, które mnie zastanawiają i być może ktoś z Was będzie w stanie co nieco podpowiedzieć. Pierwsza rzecz - ciężko wchodził pierwszy bieg. Czy to normalne w VC w 6 stopniowej skrzyni? Druga sytuacja: auto było zimne i z drobnymi oporami odpaliło (dość długo działał rozrusznik). Pochodziło około 5 minut po czym je zgasiłem i po kilkunastu minutach próbowałem bezskutecznie uruchomić ponownie. Padł akumulator więc szybkie ładowanko i ponowna próba. Odpalił, jednak z bloku silnika pojawił się na krótko biały dym. Nie było go dużo. Być może jestem przewrażliwiony, może to była zwykła para, było dziś bardzo wilgotno i zimno.

Postanowiłem go w każdym razie sprawdzić za kilka dni w ASO, żeby się nie wpakować w skarbonkę bez dna. Zobaczymy co wyjdzie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Akumulator śmieć. Do diesla aku musi być w dobrym stanie, inaczej będzie tak jak opisałeś wyżej. Domyślam sie że w ciągu tych kilkunastu minut od zgaszenia do odpalenia przeglądałeś auto, świeciły sie światełka wewnątrz, grało radio itp i aku padło.

Przy 70tyś dwumasa to pewnie niedługo znowu padnie. Pierwszą wymianę rozrządu niby powinno robić się do 150tyś ale nie polecam. Robiłem przy 140tyś i to był już ostatni gwizdek.. Jezeli wymieniał przy 120tyś to teraz też wypada wymienić.

Co do odpalania - często zdarzają się jakieś "rewelacje dźwiękowe" przy pierwszym paleniu na minusowej temperaturze i nie musi to świadczyć o zdechłym egzemplarzu... Jeżeli typek sprzedaje auta z padniętym akumulatorem, znaczy że jeździł jakiś czas, nie zmieniał bo i tak niedługo do żyda. Może być więcej "smaczków" w przyszłości.

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem Viki!

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:">

Pojechaliśmy do ASO i poza tylnym, prawym łącznikiem stabilizatora i podświetleniem tablicy rejestracyjnej nic złego nie wyszło. Auto bezwypadkowe, na kompie czyściutko. Poza wspomnianymi elementami muszę jeszcze wymienić aku, bezpiecznik od zapalniczki i wkład lewego lusterka zewnętrznego ponieważ obecny jest dość mocno ukruszony. Dzisiaj niestety zapaliła mi się kontrolka emisji spalin więc muszę to sprawdzić na kompie. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Edytowano przez maciej_czk

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

EGR do czyszczenia/wymiany/usunięcia ?

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...