Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
bodzio13

zwiększone zużycie paliwa

Recommended Posts

napisałem ten temat ,dlatego że poszukiwałem porady dlaczego moja vectra b 1.6 16v benzyna zaczęła nagle zużywać tak dużo paliwa na poziomie 10-11 litrów średnio według komputera,zauważyłem też jadąc z górki -rozpędzony po zdjęciu nogi z gazu pokazuje zużycie powyżej 3 litrów,a poprzednio schodziło do zera ,oczekiwałem konkretnej porady a nie dyskusji ile to każdego pali ,a zadnych konkretów nie znalazlem i moderator zamyka temat .szukam przyczyny a nie pustej dyskusji która nic nie wnosi w moim problemie .

Ciśnienie powietrza i termostat rozumiem sprawdzony ?

Żeby sprawdzić czy wszystko jest OK musisz podpiąć pod kompa, trzeba odczytać temperaturę silnika jaka jest sygnalizowana przez ECU i sprawdzić czy lambda oscyluje.

Chociaż błąd sondy przy niesprawnej raczej zasygnalizował by checkiem, więc może czujnik temperatury ........ ale to bez kompa raczej nie sprawdzisz.

Dzięki za podpowiedzi bo już myślałem że nikt nie napisze i będzie zamknięty temat dziś jak jechałem to na chwilę zapalila się chek ale zgasła zawór egr mam zaślepiony i zastanawia mnie dlaczego przy jeździe z górki i po odjęciu gazu pokazuje spalenie na poziomie 3 litrów a poprzednio s hodzilo do zera i nie tak dawno miałem podłączony pod komputer i nic nie wykazało a Jeszcze możesz mi wytłumaczyć na czym polegają usterki które mi opisałeś

Please login or register to see this link.

Sonda, tu 5V a Ty masz 1V ale pomiary analogiczne

najlepiej zapiąć auto pod kompa i sprawdzić działanie czujnika temp silnika i pracę sondy lambda.

Z tego co ja zrozumiełem z tego postu wynika że samochód nie tyle pali więcej co nie odcina paliwa przy hamowaniu silnikiem. Przy jakich obrotach puszczasz gaz? Po przegazowaniu na postoju obroty schodzą normalnie? Jeśli zaświecił się check to odczytaj błędy

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie .wkrótce pojadą sprawdzić na kompie . Obroty schodzą normalnie tylko przy jeździe na trasie z górki przy prędkości sto na godzinę po zdjęciu nogi z gazu pokazuje spalanie przekraczające trzy litry a przedtem zero s ogólne spalenie na kompie pokazuje11litrow

A na zworkę nie odczytasz?

Jakbyś podpinał pod kompa sprawdź od razu parametry z TPS oraz przepływki.

Mam jeszcze pytanie. Chodzi mi o hamowanie silnikiem jak to jest że podczas jazdy po zdjęciu nogi z gazu komputer pokazuje zerowe zużycie może jakiś zaworek odcina paliwo a u mnie Jest może zepsuty czy to w jakiś sposób mogę sprawdzić.

Sterownik silnika odcina paliwo. Sprawdź jak napisał witek, czujnik położenia przepustnicy pod komputerem

Please login or register to see this quote.

Nie ma zaworka, ECU tym steruje odczytując różne parametry (TPS, przepływka, obroty kół, obroty silnika itp itd), dlatego trzeba go podpiąć pojeździć i popatrzeć na wszystko - jeżeli check nie świeci to mechanik który się podepnie próbując tylko odczytać błędy nic nie zrobi. Może na forum regionalnym znajdziesz kogoś z opcomem kto by z tobą pojeździł.

Please login or register to see this quote.

Pewnie coś dzieje się z katalizatorem. W TIS-e jest zapis że sterownik sporadycznie podczas hamowania silnikiem nie odcina paliwa w celu ochrony katalizatora. Dzieje się tak zazwyczaj po dłuższym hamowaniu silnikiem. U mnie zauważyłem cos takiego na rok przed rozpadem katalizatora - błędów brak.

Jakos nie mogę wybrać się na ten komputer a dziś zauważyłem że zapala mi się kontrolka silnika i wtedy spalanie jest mniejsze podczas hamowania silnikiem zużycie spada do zera ale na biegu jałowym ma obroty silnika wysokie i skaczą do 1500

Odczytaj te błędy

byłem na komputerze i okazało się że usterka -map sensor ,był sparciały wężyk który się skruszył-na razie nic nie pokazuje ,żadnych błędów chociaż będę musiał sprawdzić jak będzie z spalaniem.

Po dłuższym czasie sprawdziłem sobie na zworke i wyszło mi tak dużo błędów ze niektórych nie jestem w stanie odczytać .a wyszło mi kody które rozszyfrowałem 0129 0130 0170 0179 0180 0399 0400 0489 z tym że zawór egr mam zaślepiony a na kompie nic więcej nie wykazało a nie będę płacił 50 dych za każde podlaczenie kontrolka silnika zapala. Się po rozgrzaniu się silnika.