Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Lindar

Akumulator - za słaby?

Polecane posty

Pomocy mam problem,mam aku 72 ah 720a ale jest widocznie za slaby gdyz po dlugiej jezdzie gdzie teoretycznie powinien sie naladowac nie daje rady...pytanie wsadzac mocniejszy?

może alternator nie ładuje go ? akumulator masz ok

Aku masz idealny. Sprawdź ładowanie.

Własnie ja mam podobny problem z ładowaniem,,,, a jak to sprawdzić miernikiem jakoś może? czy w ukrytym meni mi to pokaże?

albo pod kompa i pokaże tam czy ładuje a jak nie to miernikiem do akumulatora i będziesz widział czy ładuje

Edytowano przez Seb0l19

Mi na op comie pokazało inne ladowanie niż miernikiem, lepiej wyszło na mierniku

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

I tu dodał bym sprawdź ładowanie ale nie na klemach tylko na kablach przed klemami bo klemy często śniedzieją i tam nie ma dobrego kontaktu kabel klema.

To temat w dziale VB

Tak czy siak najlepsza i pewna wiarygodna metoda to miernik - sposób jak Dziadek podał

Sprawdzalam mierbikiem i pokazuje ze wszystko jest ok

Faktycznie byc moze cos nie tak z alternatorem bo to nie realne by ladowac aku co miesiac bo ja duzo jezdze

Pozatym przy naladowanym aku ma problem z zaplonem,dopiero przy trzeciej probie odpalil i nie wiem albo swiece mi padaja albo paliwoodplywa

A ile to jest te prawidłowo?

Na zapalonym ok 14-14.4 Volta

Ja wiem ile powinno być ale dla niektórych 12V będzie ok bo tak jest napisane na akumulatorze, a naprawdę wtedy praktycznie nie ma ładowania

Powiedzcie jeszcze, czy wystarczy mierzyć samo napięcie ładowania, czy również wartość natężenia prądu w amperach?

Nie da się zmierzyć samego ładowania - posiadasz amperomierz powyżej 40A?

14.4V wskazuje na niedoładowany aku. Najprościej jest wziąć taki miernik, zapiać do klem, ustawić na pomiar napięcia DC, pyknąć go na szybę by był podgląd na bieżąco i na uruchomionym silniku włączać co się da - tzn światła, ogrzewanie szyby i lusterek, nawiew, zapalniczkę, szyby itd, i jak spada napięcie poniżej 13V tzn że alternator już siada i nie ma wystarczającej wydajności. Tylko pamiętajmy, że alternator włącza się po przegazowaniu - musi łyknąć ok 2000obr by się załączyć.

Edytowano przez LightSound

Raczej nie będziesz w stanie zmierzyć natężenia prądu ładowania

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Alternator w zależności od modelu generuje 90-130A ciężko będzie Ci wprowadzić taki amperomierz w obwód

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sprawdź napięcie podczas postoju, następnie odpal auto i ponownie sprawdź napięcie, w czasie postoju powinno być 12-13V podczas ładowania 13,8-14.4V.

Następnie włacz wszystkie możliwe odbiorniki typu, nawiew na szyby, podgrzewanie szyby, foteli jeżeli posiadasz, wszystkie lampy, długie, halogeny, przeciwgielne tylne itd itp, ładowanie nie powinno spasć wiecej jak 0.5V.

Bardziej obstawiam że coś wcina Ci prąd na postoju.

Odepnij klemę minusową z aku i zwykłym miernikiem uniwersalnym ustawionym na amperomierz zakres 10A lub więcej sprawdź jaki masz przepływ prądu podczas spoczynku.

Robi się to w sposób następujący, sondę dodatnią miernika przytyka się do masy auta, np metalowa część silnika, ujemną do bieguna ujemnego akumulatora po wcześniejszym odpięciu z niego klemy. Jeżeli będziesz miał powyżej 0.2A to znaczy że coś pobiera nadmiernie prąd, następnie odpinasz po kolei wszystkie bezpieczniki, przekażniki za każdym razem sprawdzając czy spada wartość prądu, jak by się tak stało to następnie sprawdzasz za co odpowiada dany bezpiecznik, przekaźnik i w tym obwodzie szukasz problemu

Tylko, że koleżanka pisze że aku jest rozładowany po długiej jeździe a nie postoju... Więc kradzież prądu chyba można wykluczyć?

Może to rozrusznik? cieżko wywioskować z tego co napisałaś że akumulator nie daje rady?

Chyba nie do końca

Edytowano przez Seb0l19

No właśnie po jeździe a więc uszkodzona jedna z trzech diód w alternatorze.

rysunek nic mi nie mówi - na elektryce się nie znam - więc wytłumacz co mają robić te diody i co się dzieje jeśli jest jakaś uszkodzona?

Czy możliwe żeby wtedy ładowanie było ok?

Diody mogą zostać uszkodzone: przerwanie przewodzenia, albo przewodzić w kierunku zaporowym i teraz pytanie jak zostały lub została uszkodzona, ale prąd jaki daje ten alternator można pomierzyć np cęgi dietza na prąd stały i widzimy że napięcie 14V jest a odpowiedniego prądu ładowania już nie ma.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...