Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wacek1991

Bagażnik problem z otwarciem(niemożliwość naciśnięcia klamki).

Recommended Posts

Witam

Dzisiaj miałem problem z dostaniem się do bagażnika (sedan po lifcie), centralny zadziałał, tylko nie dało się nacisnąć klamki bagażnika po prostu zamarzła, po paru krotnym naciskaniu i ruszaniu na boki odpuściła.

Jak zrobić żeby woda się tam nie dostawała i nie zamarzała.

Ja mam to samo w zafirze b -1 i już zamarzł przycisk. a zamek jest uruchamiany przez przycisk i to czysta elektryka. Wziąłem ciepłej wody polalem i odpuścilo.

Nie wiem czy to jest dobra porada, ale może sprawdź czy nie warto czymś przesmarować, jakiś smar czy coś w tym stylu.

Nie jest to specjalnie kosztowne a może zaoszczędzisz trochę na nerwach.

Ja bym wodą nie próbował bo to tylko chwilowe rozwiązanie, później może być gorzej (tu akurat mam przykład bo znajomy w swojej astrze tak zrobił i pół dnia się później męczył jak mróz przyszedł po następnej nocy)

Ja miałem podobnie. Gdy odpuściło, to wcisnąłem przycisk i zaaplikowałem nieco silikony w sprayu ( tego samego co na uszczelki )

Dodatkowo psiknąłem trochę w otwór na klucz.

Sam zatrzask przesmarowany lekko smarem stałym.

Puki co wszystko gra.

patent z wodą kiepski, chyba że zaraz potem aplikujemy tam ze 100 ml czegoś co wypiera wodę ( np wd40 )

Na dniach jak zrobi się cieplej zamierzam przeczyścić i właśnie spryskać właśnie smarem silikonowym.

Z wodą można inaczej, gotujemy w domu wodę wlewamy do pojemnika i ten pojemnik przystawiamy do zamka.

Poniekąd tak, tylko para to również woda, która osiada we wnętrzu zamka.

Na youtube widziałem jak koleś okładał ecu silnika termoforem bo mu nie chciał zapalić. Zakupie taki termofor do zamka i będę woził.

Dobry pomysł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeszcze butla z gazem i garnek co by wodę zagotować

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Racja. zaniose do auta palnik turystyczny i butle. Noi garnek i butelkę z woda. Ale co jak ta woda zamarznie?

W takim razie nie pozostaje nic innego jak położenie termoforu na silniku i nie gaszeniu go do połowy marca ( lub dłużej jeśli aur nie będzie sprzyjała )

Please login or register to see this quote.

a potem nie myj samochodu.... aż do wiosny (o zgrozo), umyjesz samochód i dalej to samo. Sposób mój to najpierw suszarka lub najlepiej sprężone powietrze ,potem specjalny preparat do zamków.... jakieś 8 zł.

Edited by jakoku