Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Wacek1991

Bagażnik problem z otwarciem(niemożliwość naciśnięcia klamki).

Polecane posty

Witam

Dzisiaj miałem problem z dostaniem się do bagażnika (sedan po lifcie), centralny zadziałał, tylko nie dało się nacisnąć klamki bagażnika po prostu zamarzła, po paru krotnym naciskaniu i ruszaniu na boki odpuściła.

Jak zrobić żeby woda się tam nie dostawała i nie zamarzała.

Ja mam to samo w zafirze b -1 i już zamarzł przycisk. a zamek jest uruchamiany przez przycisk i to czysta elektryka. Wziąłem ciepłej wody polalem i odpuścilo.

Nie wiem czy to jest dobra porada, ale może sprawdź czy nie warto czymś przesmarować, jakiś smar czy coś w tym stylu.

Nie jest to specjalnie kosztowne a może zaoszczędzisz trochę na nerwach.

Ja bym wodą nie próbował bo to tylko chwilowe rozwiązanie, później może być gorzej (tu akurat mam przykład bo znajomy w swojej astrze tak zrobił i pół dnia się później męczył jak mróz przyszedł po następnej nocy)

Ja miałem podobnie. Gdy odpuściło, to wcisnąłem przycisk i zaaplikowałem nieco silikony w sprayu ( tego samego co na uszczelki )

Dodatkowo psiknąłem trochę w otwór na klucz.

Sam zatrzask przesmarowany lekko smarem stałym.

Puki co wszystko gra.

patent z wodą kiepski, chyba że zaraz potem aplikujemy tam ze 100 ml czegoś co wypiera wodę ( np wd40 )

Na dniach jak zrobi się cieplej zamierzam przeczyścić i właśnie spryskać właśnie smarem silikonowym.

Z wodą można inaczej, gotujemy w domu wodę wlewamy do pojemnika i ten pojemnik przystawiamy do zamka.

Poniekąd tak, tylko para to również woda, która osiada we wnętrzu zamka.

Na youtube widziałem jak koleś okładał ecu silnika termoforem bo mu nie chciał zapalić. Zakupie taki termofor do zamka i będę woził.

Dobry pomysł

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeszcze butla z gazem i garnek co by wodę zagotować

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Racja. zaniose do auta palnik turystyczny i butle. Noi garnek i butelkę z woda. Ale co jak ta woda zamarznie?

W takim razie nie pozostaje nic innego jak położenie termoforu na silniku i nie gaszeniu go do połowy marca ( lub dłużej jeśli aur nie będzie sprzyjała )

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a potem nie myj samochodu.... aż do wiosny (o zgrozo), umyjesz samochód i dalej to samo. Sposób mój to najpierw suszarka lub najlepiej sprężone powietrze ,potem specjalny preparat do zamków.... jakieś 8 zł.

Edytowano przez jakoku

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...