Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
qqba96

autko w ogóle nie odpala, za mało prądu?

Polecane posty

Gdy odpalam, rozrusznik pracuje, ale jakby było coraz mniej prądu, kontrolni świecą coraz słabiej itp. itd. Akumulator powinien być sprawny, bo ma jakieś 3-4 miesiące. No i dodam że próbowałem podłączyć do innego akumulatora, który działa w innym aucie, ale jest to samo! :/ Wiecie może gdzie tkwi problem? Załatwiam prostownik i spróbuję naładować ten akumulator, ale skoro inny (sprawny) też nie działa?

Rozrusznik i klemy. Jak kręcisz to dźwięk jest normalny czy rzęzi?

Dzwięk normalny, tylko słabszy, tzn nie kręci tak szybko jak powinien przy rozruszaniu. No i z czasem słabnie, tzn. odpalam pierwszy raz chwile trzymam to jeszcze jakoś próbuje odpalić, każdy kolejny raz to już jakby miał mniej prądu.

Klemy nie robią się gorące? Albo coś dobrze nie łączy albo kończy się rozrusznik

Niee, klemy zimne. Rozrusznik jest słaby, to fakt. Ale wcześniej cały czas odpalał, jedynie w zimnie czasami było 'cyk' przy odpalaniu. Znajomy mówi że może być przebicie gdzieś na rozruszniku i za dużo prądu bierze. Teraz ładuje akumulator prostownikiem, zobaczymy co wyjdzie.

Wyjdzie to samo. Znajomy ma pewnie racj꼢r />

Edytowano przez cichy117

Akumulator naładowany, problem zostaje. Mówicie że to może być wina rozrusznika? A możliwe jest że się zapowietrzył układ paliwowy?

Jeśli się zapowietrzy to kręci a nie odpala

W benzynie z resztą nie ma bardzo jak się zapowietrzyć

Rozrusznik do naprawy

To już nie wiem;/ Bo wczoraj jeszcze chodził normalnie, może istotny jest fakt że to auto też jest w gazie i przedwczoraj mi się skończyła benzyna jak jechałem, więc jechałem na gazie, pozniej dolałem benzyny z kanistra. No i wczoraj juz nie odpalił.
On się kręci przy odpalaniu, tylko jakby za słabo.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

A jakby popukać czymś w ten rozrusznik? Wtedy jest szansa że go odpale?

Tutaj paliwo nie ma nic wspólnego. Najlepiej jeśli masz dostęp do kanału to go zdemontować, roboty dużo nie ma. Ale jak nie masz to ewentualnie możesz sprawdzić przewody od rozrusznika i przeczyścić miejsca styku. Tak samo klemy możesz przeczyścić. A może też być, że szczotki się skończyły albo komutator jest juz zasyfiony i nie przewodi tak jak ma.

No ale mozliwe jest zeby rozrusznik tak nagle padł że nie ma szans na odpalenie? :/

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

<< Tutaj filmiki z próby odpalenia auta, może to wam pomoże w diagnozie problemu. Co dziwne jak widać raz miga kontrolka check engine, raz nie.

Zauważyłem że jedna świeca nie działa tzn. nie ma iskry po podłączeniu do akumulatora. Może to być przyczyną?

ewidentnie ledwo kręci - rozrusznik

Marcinek, mój XEV kręci wolniej przy -15*C mrozu i odpala bez zarzutu.

Kolego, na pierwszym filmiku rzeczywiście nie widać, ale na drugim ewidentnie mruga kontrolka check co jednoznacznie wskazuje na usterkę immobilajzera. Czy to się naprawia, czy wymienia, nie wiem - może inni poradzą.

Zawsze można odczytać błąd

co nie oznacza, że takie kręcenie jest prawidłowe - a jeśli aku ma ok to rozrusznik jest do zrobienia/sprawdzenia

nawet nie widziałem drugiego filmiku... ;p

Jasne że możliwe

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Miałem nawet taką sytuację - wyjeżdżając do pracy auto zapaliło na dotyk, po pracy wsiadłem do auta i już nie zakręcił

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

No to nic tylko przymierzam się do jego wymiany.

A jeszcze jedno pytanie. Istnieje możliwość że to wina świec? Bo jedna nie działa na pewno, a pozostałe zapewne też będą słabsze.

Dodam jeszcze że w ostatniej podróży gdy jeszcze działała moja VB trochę szarpało na gazie. Myślałem że to wina gazu ( w sensie że był słabszej jakości ) No ale teraz już nie wiem co myśleć.

Tu nie ma co myśleć i zgadywać - skoro świeca padnięta to się wymienia komplet. A rozrusznik i tak musisz zrobić bo słychać że ledwo kręci

To że ledwo kręci, nie znaczy że jest do wymiany. Być może ma za mało prądu żeby kręcić normalnie (tzn. gdzieś może być przebicie).

Dzisiaj jest trochę cieplej i kręci troche lepiej, alee nie wystarczająco żeby odpalić. Może to wina akumulatora? Za słaby prąd rozruchowy? ( 550A przy silniku 1.6)

Nie wiem po co dalej kombinujesz, odpowiedź już padła:

Odczytaj więc na początek błędy na zworkę i będzie wiadomo, jak IMMO szlak trafił to nie odpali nawet jak silnik wymienisz, wiec po co kombinacje przed odczytaniem błędów ?

Tak jak na filmiku miga check engine - było to jednorazowe.

Problem rozwiązany. Powodem była spalona pompka paliwa

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jestem tylko ciekaw na jakim oleju jeżdzisz, że tak ciężko rozrusznik kręci przy nizszej temperaturze

Człowieku, potrafisz czytać? Słabo kręcił, bo nie dostawał paliwa. Spalona była pompka. Teraz kręci normalnie, tak jak powinien. Ludzie, najpierw czytać ze zrozumieniem, później komentować

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...