Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
piter20061

moc silnika a przenoszenie jej na koła

Polecane posty

Witam

Jakiś czas temu Viki była na hamowni i tak mnie zastanawia jedna rzecz, mianowicie moc silnika wyszła 190km oraz 250 Nm lecz koleś powiedział, że mam dużą stratę na kołach mianowicie wyszło ok 140km.

Powiedział, że takie straty są normalne w samochodach, lecz przy tym samochodzie strata mocy to aż 50km na koła jest spora.

Dostałem info, że średnio wychodzi ok 30km mniej przy tym silniku i że jest to spowodowane np tarczami i klockami, łożyskami, skrzynią.

Trosze się zniesmaczyłem, że tyle kuni się marnuje ;/

Chciałem się dowiedzieć jak to wygląda u innych, nie koniecznie z silnikiem 2.5.

Aha samochód z profilu 2.5 v6

A gaz masz założony w v6

190PS i 250Nm w V6?

Masz coś tam dlubane?

Wałki i skrzynia z lamusa acha i zamach z LET'a. Z komputerem nic nie było robione. Tak poza tematem to samochód po tym zabiegu zaczął w ogóle inaczej jeździć

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Gaz założony przez wcześniejszego właściciela firmy Lecho Sequel (proszę nie komentować ;/) .

Mianowicie chodzi mi o moc przenoszoną na koła, i dlaczego na hamowni podają na wykresach zazwyczaj tylko moc silnika omijając moc jaką samochód zdołał przenieść na koła.

Interesuje mnie jak to wygląda u innych, czy ta moc 140km na koła naprawdę jest poniżej przeciętnej viki z V6 oraz jak to wygląda np przy silnikach 1.6 czy 2.0 jak ktoś tak mierzył.

tzn wałki z 3.0 a skrzynia z lamusa, niejasno wypisałem.

testy były robione na benzynie jak i na gazie, w czym na gazie samochód miał o 14 km mniej i 235Nm.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...