Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
blade91

p1651 p1650 p0705 p1635 - co, gdzie, szukać?

Polecane posty

Witam,
Auto dobrze jeździ, nie ma żadnych problemów do wczoraj kiedy to odpaliłem go pod marketem żeby się ogrzać, trzymałem pedał na hamulcu bo ręczny oczywiście zamarzł i po paru minutach check, myślałem że to od świec więc gaz do 2tyś, nie zginął, zgasiłem, odpaliłem jeszcze raz i dalej świeci. Przy chęci ruszenia i puszczenia hamulca check zgasł i już więcej się nie zaświecił.

Dziś zczytałem błędy:
p1651, p1650, p0705, p1635 - po odpaleniu i zczytywaniu błędów tylko 1635 był aktywny do przegazowania do 2tyś.

Wstępnie przeanalizowałem że błędy te są od magistrali Can, od jakiejś lampki, od świateł stop i od układu żarzenia. Nic więcej mi to nie mówi.
Błędy dały się skasować bez problemu.
Co one mogą oznaczać i jak zapobiec ewentualnej gorszej usterce?
Ja to utożsamiam z mrozem, bo autko nie ma garażu..

Pozdrawiam

Edytowano przez blade91

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Coś masz za małą wydajność pompy wakum lub serwo puszcza i wtedy brak podciśnienia.

skąd wniosek że pompa vacum? hamulce są/były ok, siła hamowania zawsze taka sama, mocy auto nie traciło w związku z słabym podciśnieniem.
Obecnie stało się tak że autko nie odpala, przyszedłem do niego godzinę później od napisania posta, odpalił, szarpnął obrotami, puścił dyma i zgasł gwałtownie. Obecnie nie odpala.
Błędy które teraz wyświetla to:

p1635 i p0725.
Co teraz?

p1635 błąd obwodu grzania świec żarowych - sprawdzic świece i przekaźnik świec

p0725 uszkodzenie w układzie wejścia obrotów silnika - sprawdzić wtyczke i przewody od czujnika położenia wału, wymienić/podmienić czujnik położenia wału

p0705 Nieprawidłowe działanie obiegu prądowego czujnika zakresu automatycznej s.biegów - takiej zapewne nie masz wiec troche dziwny błąd

p1650 Lampka kontrolna układu

p1651 Nieprawidłowe sygnały na magistrali CAN

pachnie mi tu problemami z elektryką/ECU

Zacznij od tego najpierw co by odpalić.

Edytowano przez Dziadek vec

Miałem podobne błedy i auto nie odpalało. Okazało sie że kable od czujnika położenia wału były zwarte ze sobą (otulina kabli rozsypała się) po wymianie czujnika wału problem znikł

Aku naladowalem, przeczyscilem kostke i styki czujnika walu i krecilem, krecil jakby paliwa nie mial, dopiero za chyba 5 razem i po max wcisnieciu pedalu gazu odpalil chechlajac, puscilem gaz to zgasl, dopiero za drugim razem odpalil i chodzil dobrze, poki co zrobilem 200km i chodzi gdyby nigdy nic. Odpala nawet po nocy od strzala.. dziwna sprawa , a zalezy mi na skutecznym wyeliminowaniu ewentualnej usterki bo za tydzien wybieram sie na europe i niezbyt milo by bylo gdyby zawiodl.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...