Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
matys244

Pomoc w wycenie uszkodzeń

Polecane posty

Witam!

W moje zaparkowane auto uderzył inny kierujący uszkadzając tylną lampę oraz błotnik. Napisał mi oświadczenie, że jest sprawcą wypadku i z tym oświadczeniem udałem się do PZU (jego ubezpieczyciela). Czekam teraz na oględziny oraz wycenę uszkodzeń przez ich "mobilnego eksperta". Nie mam doświadczenia w tego typu sprawach więc w związku z tym mam kilka pytań.

Ubezpieczyciel zapłaci za nowy błotnik czy będę musiał "klepać" ten?

Ile mniej więcej wyniesie mnie naprawa?

Co w sytuacji kiedy ich wycena nie starczy na naprawę uszkodzeń?

Chcę uniknąć sytuacji, w której zaakceptuję wycenę ubezpieczyciela, a później będę musiał dokładać z własnej kieszeni. Poniżej zamieszczam zdjęcie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Zawsze możesz oddać samochód, żeby ci to zrobili bezgotówkowo np. w ASO. Ale z doświadczenia wiem, że ubezpieczalnia daje więcej kasy, że jeszcze trochę zostaje.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">
Dobrze, że osoba która ci uszkodziła samochód zostawiła chociaż taką kartkę. Ja w swoim GTS'ie robiłem drzwi i błotnik z własnej kaski.

uszkodzenie błotnika raczej na tyle poważne, że zakwalifikują do wymiany a nie naprawy

Nie chcę straszyć, ale znam sytuacje, gdzie spisanie oświadczenia i dalsze perturbacje z ustaleniem winnego, który potem umywał ręcę kończyły się w Sądzie.

Co do ubezpieczyciela - przyjeżdża rzeczoznawca, robi kosztorys, przesyła do firmy, wyceniają, przesyłają Tobie do akceptacji. Możesz zaakceptować bądź ponownie wezwać rzeczoznawcę. Ponadto istnieje możliwość robienia tego bezgotówkowo, tak jak wspominali chłopaki wyżej.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Z tego co wiemy sprawca nie umywa rąk.

odp 1 w tym przypadku błotnik kwalifikuje się do wymiany. ( i nie zgadzaj się na klepanie! )

odp 2 to zależy gdzie zrobisz. Myślę że ok 600-800 zł

odp 3 nie ma takiej możliwości, poczekaj na propozycję ubezpieczalni. Jeśli dadzą grosze nie zgadzaj się.

Ja na twoim miejscu wyszarpałbym jak najwięcej kasy argumentując ,,doprowadzeniem auta do stanu sprzed kolizji ", jeśli udałoby Ci się naprawić to uszkodzenie bez wymiany + plus lampa używka to powinno parę stówek zostać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez krzysiek16v

PZU na ogół solidnie podchodzi to swoich klientów więc raczej to co Ci wypłacą starczy Ci na zrobienie auta.

Błotnik zakwalifikują do wymiany, tak samo jak lampę.

Myślę że coś w okolicach 1200-1500 powinieneś dostać, niestety ale ceny vb są teraz strasznie niskie a co za tym idzie i kalkulacje naprawy.

PZU i dobra likwidacja szkody z OC

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:"> dobry kawał opowiedziałeś, z AC to pewnie jeszcze by podeszli jak potrzeba ale z OC to jeszcze wpadną na pomysł żeby zrobić z tego całkę

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miałem dwukrotnie przygody z OC sprawcy w PZU i złego słowa o nich nie powiem w przeciwieństwie do tych nowych tworów typu hestia, proama, axa i inne badziewia.

To jesteś wyjątkiem który potwierdza regułę.

Nie straszę, tylko przedstawiam doświadczenie moje i moich znajomych. Przenigdy nie skorzystałbym z opcji oświadczenia. Swoje już w tej kwestii "odcierpiałem".

PZU naprawiało mi dwa razy szkodę z AC - zero problemów, pełen profesjonalizm.

Ac to nie oc, na ac się zarabia wiec robi się tak żeby kl był zadowolony natomiast oc przynosi straty wiec na tym się przeważnie się tnie ile można, nawet najnowszy raport RZU nie pozostawia suchej nitki na PZU gdyż co drugi przykład złej likwidacji jest na podstawie tej firmy.

haha no właśnie nie do końca, wszyscy zawsze piszą że z OC to możesz sobie wymagać, wymyślać bo muszą zapłacić natomiast w przypadku AC że właśnie słabo.

Oj Winiak coś mi się wydaje że nie jesteś obiektywny z racji wykonywanego zawodu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">, poka tego raporta.

Napiszę tak, miałem przyjemność likwidować w PZU, koszt ceny nawet z amortyzacją w zupełności wystarczył na zakup zamienników dobrej jakości, z kosztów lakierowania, prac blacharsko-lakierniczych zostało mi jeszcze sporo kasy które mogłem przeznaczyć na części albo zrobienie czegoś innego w aucie.

W proama miałem rozwalony zderzak, lampę, atrapę dokładkę łączna kwota jaką mi wypłacili nie starczyła by nawet na zakup jednej lampy w zamienniku, nie mówiąc już o wymianie zderzaka, lakierowaniu, składaniu itd itp. Uważasz że da się kupić bixa do polifta za 550zł??? Bo oni tak uważają.... według nich nowa lampa kosztuje 1100 ale żeby było mało to jeszcze zrobili przycinkę 50% amortyzacji.

W PZU za xena do VB mimo że auto było starsze od tego o pare lat, i mimo uszkodzonej jednej sztuki, do wymiany zaliczyli obydwie ze względu na różnicę barwy, wycenili je na 2100. Więc jednak będę obstawał przy swoim.

Średnio się zarabia, jak moja składka miniAC kosztuje niecałe 300zł, zaś kwota, która została mi wypłacona z tytułu szkody wyniosła ~1000zł. Dodam, że w zupełności wystarczyła na zrobienia wszystkiego na tip-top i jeszcze zostało.

PS Nie jestem żadnym przedstawicielem PZU czy innego TU, żeby nie było.

PS2 Jakby człowiek wierzył we wszystkie raporty "NIEZALEŻNYCH" firm, to by zwariował.

Edytowano przez inspektorek

Z tym PZU to nie tak do końca. Trzeba wziąść pod uwagę fakt że likwidatorzy (nie tylko z PZU ale też inni) mają zrobić taką wycenę żeby ich to jak najmniej kosztowało.

Ja likwidowałem w PZU szkode mojej Hondy Civic Type R i pan wycenił mi przednią maskę z zamiennika za 219 zł !!! Dopiero po napisaniu przeze mnie dwóch odwołań przyznali mi cene maski z ASO czyli 1400 zł.

{pierwsza ich propozycja zapłaty za szkode wynosiła 1200 zł a po moich dwóch odwołaniach prawie 3000 zł). Teściu miał ostatnio szkode w Avensisie i bardzo dobrze wypłaciła mu Hestia i to już przy pierwszym wyliczeniu. Ale też napisał odwołanie i dostał dodatkowo 1500. Jak ktoś sie na tym nie zna może zlecić sprawe firmom które się tym zajmumują - biorą chyba 15-20 procent od wywalczonej kwoty.

akurat RZU jest państwowy i jako nieliczni robią dobrze to co do nich należy

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...