Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
cziku1989

Spalanie obu paliw

Recommended Posts

Witam

Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy auto spala jednocześnie dwa paliwa?. Od dłuzszego czasu widzę jak sybko opada mi wskazówka wachy.

Do tego to spalanie gazu. Ostatnio po zatankowaniu gazu za 100 zł i benzyny za 40 przy zapalonej rezerwie przejechałem w przeciągu 20 dni ( cykl miejski ) 277 km i do tego również zapaliła mi się kontrolka rezerwy benzyny. W przybliżeniu spalanie wychodzi mi prawie 15 l gazu, przeliczając tylko kasę z gazu... a gdzie jeszcze benzyna. CHyba zaczne zimą jeździć tylko na PB, wyjdzie podobnie.

A i jeszcze jedno czy normalne jest że komputer pokazuje mi chwilowe spalanie dochodzące do 39 l przy normalnym przyspieszaniu? choć nieraz jest tak że max 20-25

Jaki masz sterownik gazu?

U mnie w 1.8 122KM podczas normalnego ( nie eko ) przyśpieszania na drugim biegu komp potrafi pokazać 39.9 L/100km

Please login or register to see this quote.

Miałem tak w poprzedniej vectrze b 1.6. Przekaźniki w centralce gazowej stan 300 samoczynnie załączały wtryskiwaczy gazowe. Benzyny rzeczywiście więcej zjadalo ale najważniejsze że samochód bardzo słabo się zbierał bo miał dosyć bogatą mieszankę. Najprościej to sprawdzić jest tak: jak samochód przełączy się na gaz i złapie juz trochę temperatury to najlepiej dostań się pod tylne siedzenie i odłącz wtyczkę od pompy paliwa w zbiorniku i zobacz jak wtedy będzie jeździł samochód. Jeżeli będzie o wiele lepiej reagował na podał gazu to prawie pewne, że może być coś z centralką gazową. W serwisie producenta czyli AC sprawdzili centralke i potwierdzili moje przypuszczenia.

Ok dzięki sprawdzę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jeżeli chodzi o reakcję na pedał gazu to na benzynie reaguje odrazu, bez zawahań a po przełączeniu na LPG to np. gdy wciskam pedał gazu na postoju to początkowo ma taką zamułe, tj. zadławia się, nie wiem czy o czymś to świadczy zobaczę co będzie po odłączeniu pompy paliwa.

Nie wiem jak jest w Lovato, ale np Stag , jeżeli nie wydala reduktor LPG, potrafi wspomagać się wtryskiwaczami benzynowymi.Głównie dzieje się to przy krótkotrwałych spadkach ciśnienia. Dla tego w Stagu jest taka opcja wyłączania instalacj LPG przy pojawieniu się tkz." błędu ciśnienia" aby użytkownik nieświadomie nie jeździł na obu paliwach.

Druga opcja jest taka(moja siostra przerabiała to w swojej agilli) że miała malutką nieszczelność w układzie paliwowym i benzyna jej ubywała.

Przy jakiej temp przełącza ci się na gaz?

A powiem Ci ze nie wiem przy jakiej temp. Niby bylem u gazownika wygrywal mi jakiegos nowego softa cos tam ustawial ale jak dotad bez zmian.
A co do spalania tak jak wczesniej pisalem ostatnio na LPG za 100 zl i benzyny za 40 zl z zapaleniem sie rezerwy przejechalem 277 KM, a teraz na gazie za 100 zl i pb za 50 jak narazie przejechalem 415 KM a wskazowka benzyny jest na pierwszej czerwonej kresce, rezerwa się nie swieci. Cykl 2/3 trasa.

Właśnie skończył mi się gaz przy 420 km, zatankowałem znowu za 100 zł, przejechałem 25 km i zapaliła się rezerwa benzynki czyli poszło za 50 zł, nie wiem czy to normalne spalanie paliwa na sekwencji?? wychodzi gdzieś 2,5 l dodatkowo benzyny na 100 km w sumie to i tak mniej niż ostatnio.

Edited by cziku1989

Wszystko zależy ile razy dziennie silnik jest odpalany (bo odpala zawsze na benzynie) i temp. przełączania na gaz.Wiadomo że zimą dłużej jedziesz na benzynie niż na pb bo silnik dłużej się nagrzewa. W moim przypadku auto odpalane 2x dziennie , temp. przełączenia 28 stopni , przy miesięcznym przebiegu ok 700km zużywa mi 5l benzyny.

Srednio odpalam dziennie ok. 8 razy, robie krotkie dystanse szczegolnie miasto. Zawsze czekam az mi sie przelaczy na gaz. Przez miesiac przyjechalem 700 km i już zdazylem spalic paliwa za 70 zl czyli ok. 15 l. Masakra. Odlaczalem pompe paliwa przy pracy na gazie praktycznie zadnych zmian. Nie wiem co tu zrobic

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Za późno przełącza na LPG ( może temp przełączenia jest za wysoka,np. 80st )

Może masz ustawione wspomaganie paliwem w zależności od obciążenia podczas jazdy na LPG? Czasami ludzie ustwaiaja ze przy max obciążeniu wspomaga PB, żeby mocy nie zabrakło , lub druciarz nie gazownik źle dobrał instalacje i sam tak ustawił żeby zniwelować braki sprzętowe.

Jeżeli wycieków brak to zostają tylko te 2 opcje. Tak czy inaczej do gazownika....

Dzięki

No cóż trzeba znowu udać siędo gazownika i zobaczymy czy coś zaradzi