Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

KrystianSWD

falowanie na ssaniu/od czasu do czasu szarpanie

Recommended Posts

witam wszystkich posiadaczy opli jestem tu nowy i jeśli coś poknociłem lub dodałem ten post gdzie nie powinienem to przepraszam.

Proszę o pomoc przy mojej vectrze auto jest z 1995roku z silnikiem 1.8/16V problem zaczął się jakiś miesiąc temu auto falowalo na ssaniu jak i gdy się zagrzało czasem po puszczeniu gazu gasło czyszczenie krokowca nic nie dało więc kupiłem nowy,obroty biegu jałowego wróciły do normy lecz na ssaniu minimalnie falują gdy troche dodaję gazu wszystko jest ok to w sumie nie wielki problem w porównaniu do tego że bardzo rzadko mój opelek ma jakieś fochy dziwne i przy ruszaniu trzeba dodać dużo gazu i ze sprzęgła ruszać dosyć długo tak jak by paliwa nie dostawał albo nie chodził na wszystkie cylindry bo się dusi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> moje pytanie brzmi następująco gdy wyczyściłem przepustnice nie wymieniając uszczelki pod nią może to powodować te minimalne falowanie i problemy z ruszaniem czasami ? dodam że cewka zapłonowa jest "nowa" przejechałem na niej jakieś 15kilometrów dopiero,jeśli jakieś pytania nie są do końca jasne lub nie w pełni zrozumiałe to proszę pisać a sformułuje je inaczej pozdrawiam.Krystian

Pisząc ze dlugo ruszasz ze sprzęgła jak by paliwa nie dostawala, przyjrzał bym się pompce paliwa.

Sprawdzil bym również czujnik walka rozrzadu, tu przydal by się jakiś na podmianke

Jak masz gdzie lub czym to zczytaj błędy zobaczymy czy coś pokaże

mam podobnie... Na zimnym nie chce ruszać ze świateł i skrzyżowań, muli go na początku a po chwili załapuje, dodam że wymiana pompy paliwa nic nie dała.

czujnik położenia walka jest że tak powiem nowy bo dopiero jest zrobione na nim dokladnie 30324km (książka serwisowa) wraz z rozrządem wymienili mi go bo nawalał,mi się to zdarza raz na jakieś 30kilometrów że tak zamula postaram się go podpiąć pod kompa i może coś wykaże

ps: może tak się dziać przez przewody zaplonowe ? i jak sprawdzić czy nie nadają się do wymiany ?