Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysi3kk

Przekłamanie Licznika względem GPS

Polecane posty

Witam

Szukłem ale nie znalazłem, jakie jest u was przekłamanie licznika załóżmy przy 100km/h. U mnie przy standardowym rozmiarze opon 195/65/15 przekłamania brak, licznik podaje rzeczywistą prędkość. W Astrze 1.4 natomiast przy 100km/h na liczniku GPS pokazuje 90km/h. Jak to wygląda u was ? Mój silnik 1.8 16v x18xe1

A w astrze prawidłowy rozmiar opon?

Różnice rzędu +5km/h na gps niz na zegarach to rzecz normalna

W astrze rozmiar opon prawidłowy i właśnie dziwi mnie czemu w vectrze przekłamania brak a w astrze az 10%

jedno auto przeklamuje inne wcale

jedno mniej inne wiecej

nie dochodz dlaczego

bo sie to nie uda

pisalismy juz o tym wiele razy

Weź pod uwagę że gps nie zawsze wskazuje dokładnie. Poza tym licznik w vectrze może być zaprogramowany pod inny rozmiar kół

Po za tym w astrze masz licznik na linkę a w viki już z tego nie masz, nie ma to znaczenia ale w astra f 1.7 c miałem też różnica była 10%

U mnie w VB też oszukuje ale ok. 5%

Słyszałem, że:

Jest to celowy zabieg producentów samochodów. Teoretycznie nie mogą przekroczyć 10% różnicy w dół i 3 % w górę prędkości. Teoretycznie ma to na celu uśrednienie obwodu koła z nowym bierznikiem ( zamiast 100 wywali np 97km/h) jak i maksymalnie zużytym ( zamiast 100 wywali 92km/h) w dedykowanym rozmiarze opon do samochodu, lecz czy to prawda.......

vectra 1.8 18xe1 na 205-55-16 przekłamanie ma znikome. Też coś czułem że nie jadę te 100km/h a 80-90. Poprosiłem szwagra żeby jechał równo na odcinku wyszków-marki i jednak jest wszystko ok bo audi a4 b7 taką samą pokazywało prędkość co i ja. podobnie z prędkościami 50 czy 140.

Ale odniesienie... Te audi ma legalizowany licznik?

Zwykłe audi b7 2.0TDI kombi 2006r podobnie ale tylko przez chwilę sprawdzałem obok starego reno kangura i to samo. Myślę że to tylko nasze odczucia

A da sie zaprogramowac op-com'em albo tech'em predkosciomierz w vb pod inny profil opon?

Zmienilem z 225/45/17 na 185/35/17 i przeklamanie jest duze (13km/h przy 50km/h-pokazuje 63km/h).

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...