Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
basterw

vectra b 1.8 16v prosze o opinie

Polecane posty

Witajcie od paru dni jestem posiadaczem vectry b 1.8 16v z 97r narazie procz ognisk rdzy i wadliwego wyswietlacza komputera nic nie zauwazyłem nie pokojacego w samochodzie czy mozecie napisac na co trzeba patrzec i zarazem uwazac czy moze wiecie jakie powinno byc wyposazenie? bo z tego co wiem sa el.szyby, el. lusterka chyba klimatyzacja jest, podłokietnik. Bardzo prosze o jakies rady i opinie. Z gory sorry jesli temat jest nie wtym dziale.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

podaj nr VIN a może się dowiesz choć przy tym roczniku możesz nie dać rady rozkodować VINu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Na dzień dobry do wymiany rozrząd oraz olej (ja bym wlał co najmniej 10W40 motul)

jest okres "zimowy"więc warto sprawdzić jaki płyn chłodniczy oraz spryskiwaczy

podjedź na stacje w celu sprawdzenia podstawowych części układu kierowniczego (końcówki drążków)

oraz układu zawieszenia łączniki stabilizatora przód tył oraz gumy pod nimi

łożyska amortyzatorów ,

Sprawdź organoleptycznie klocki (czy przypadkiem nie czas na wymiane) tarcze również

czy przy większych prędkościach ci nie bije kierownica - zbieżność lub wyważenie

to tak na szybko

Dzieki za pierwsze rady wyswietlacz mam taki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

wiec to chyba mid ale to juz sam niewiem ,plyn chłodniczy i spryskiwaczy jest zimowy co do oleju to poprzednik lał własnie 10w40,przy 110km/h nic narazie nie biło ale pojade dla pewnosci sprawdzic to na stacje.A co mozecie mi powiedziec na temat tego silnika jest awaryjny?

Tak, masz MID czyli z kompem. O awaryjności silnika znajdziesz info na forum - trzeba poszukać.

Tez posiadam od roku Vectre B 1.8 16V i co moge powiedziec... Rdza mi wystepowala na:

- dole drzwi

- nadkola

- slupek kolo kierowcy (mocowanie uszczelki puscilo)

- progi (pod uszczelka)

- podluznice (czesto sa "pofaldowane", rozwarstwione)

Czesta bolaczka tez jest blad 0340 czyli wadliwy czujnik polozenia walka rozrzadu (te opelki nie lubia zamiennikow) oraz czesto powstaja zimne luty w sterowniku ABS.

Wszystko to co wypisalem to ja mialem i jak czytalem o tym to czesto wystepuja problemy j.w.

A oprocz wad to jest to bardzo wygodne autko

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Fajnie sie jedzi, prowadzi i wgl. Ja lubie swoja Vectre

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Polecam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez basterw

No rdze no to organoleptycznie

- podluznice to pod autko patrzysz i przewaznie sa podrdzewiale na odcinku zaraz pod fotelami kolo kół. Podluznica to taki ceownik (tak wyglada z zew)

- uszczelki na progach jak sciagniesz (je sie mocno ciagnie do siebie ale trzeba uwazac aby ich nie rozerwac) i przy bolcach najczesciej rdzewieje - ja wyszlifowalem grzybki i uszczelek niemam.

- blad 340 - czujnika pol. walka rozrzadu no swieci sie check engine i odcina zaplon na 4.500 obr. i wgl mocy troche ucina

- zimne luty na sterowniku abs to swieci sie abs i mi np. wywala na raz bledy wszystkich czujnikow przy kolach (raz wywala raz nie - zalezy od pogody)

Wyposazenie hmm Vectra B 1.8 x18xe benzyna

-klimatronic

-sterowanie z kier.

- regulowana kier.

- regulowane fotele

- ogrzewane lusterka

- abs

- wspomaganie

- 4 pod. powietrzne (2 w fotelach z boku i 2 w kokpicie)

Aha dzieki ta podłoge to musze dokładnie obejzec, co do abs to chyba wszystko ok bo kontrolka nie swieci jedynie co jest twardy pedał.A co do wyposazenia to klima chyba jest bo mozna temperature ustawiac chyba to jest klima,ogrz lusterka,sterowanie kier,wspomaganie ,co do poduszek to 2 mam napewno musze sie przyjzec fotela i niewiem czy jest regulowana kierownica

W fotelach jest tylko w fotelu od kierowcy po lewej stronie w oparciu oraz w fotelu pasazera po prawej stronie w oparciu. Kierownica regulowana ma taki drazek po lewej stronie. Jest on wykrecany wiec mozesz miec otwor z gwintem jak go niema

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...