Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Justek

Wadliwa elektryka w samochodzie

Recommended Posts

Witam

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam Vectre od września i do pewnego czasu było wszystko ok. lecz od paru tygodniu mam kilka problemów z autem:

1. W trakcie jazdy samochodem samoistnie włączają mi się długie światła. Zapalają się gdy wbijam kierunkowskaz oraz gdy jadę na prostej. Jak się zapalają to słychać przy tym dźwięk jakby zwarcie gdzieś było. Strasznie to denerwujące jak się jeździ po mieście.

2. Nie działa mi radio cd. Zaczęło się od tego, że gasło w trakcie jazdy i nie chciało się uruchomić. Teraz działa tylko przy włączonym zapłonie a tak to wcale.

3. Lampka w środku się nie pali. Wina na pewno nie leży po stronie żarówki bo ją wymieniałem i dalej nie działa.

Raz jeszcze miałem taką sytuację, że po zgaszeniu silnika i zamknięciu samochodu paliły mi się wszystkie światła z prawej strony. Ale to było raz i więcej się nie powtórzyło. Poprzedni właściciel nie skarżył się na auto. Dodam jeszcze, że Vectra stoi przed blokiem na parkingu.

Z góry dziękuję za pomoc i życzę Wesołych Świąt

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

1 albo masz zwarcie na lampie - miałem podobnie kiedyś albo wina manetki

2. nie rozumiem to działa czy nie działa te radio

Please login or register to see this quote.

?

1. Objaw znany - do wymiany manetka.

Może inaczej, szwankuje. Do pewnego czasu działało normalnie. Potem gasło mi w trakcie jazdy i już się nie chciało uruchomić. A teraz działa tylko jak jest zapłon włączony. Jak się uruchomi silnik to milczy.

Ad1. Tak jak mówią poprzednicy czyli do wymiany manetka, lub (czego jestem zwolennikiem) rozebranie jej ponieważ w czasie eksploatacji styki się nieco odkształcają i trzeba to poprawić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to co słyszysz to przekaźnik

Ad2 Po pierwsze zacząłbym od wymiany bezpiecznika F22 nawet jeśli wydaje się być dobry.. jeśli nie pomorze to należy wyciągnąć radio i sprawdzić czy kostka z tyłu jest dobrze wpięta

Wszystkie światła z prawe tzn ? pozycyjne, mijania, drogowe, kierunkowskazy, cofania?

Wszystkie jakie są. Co dziwne nawet cofania.

@Edit

Sprawdzałem dzisiaj co jest z tym radiem. Wymieniłem bezpiecznik, sprawdziłem kostkę czy jest podłączona i wszystko było ok a radio dalej nie działało. ale odkryłem, że powodem tego może być stacyjka bo jak się w niej kluczykiem delikatnie poruszy to radio działa, więć po wymianie stacyjki myślę że wszystko będzie dobrze.

Edited by Justek

Przełącznik kierunkowskazów wymieniony. Po wymianie stacyjki radio też zaczęło grać. Zostaje tylko to oświetlenie kabiny..