Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Justek

Wadliwa elektryka w samochodzie

Polecane posty

Witam

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam Vectre od września i do pewnego czasu było wszystko ok. lecz od paru tygodniu mam kilka problemów z autem:

1. W trakcie jazdy samochodem samoistnie włączają mi się długie światła. Zapalają się gdy wbijam kierunkowskaz oraz gdy jadę na prostej. Jak się zapalają to słychać przy tym dźwięk jakby zwarcie gdzieś było. Strasznie to denerwujące jak się jeździ po mieście.

2. Nie działa mi radio cd. Zaczęło się od tego, że gasło w trakcie jazdy i nie chciało się uruchomić. Teraz działa tylko przy włączonym zapłonie a tak to wcale.

3. Lampka w środku się nie pali. Wina na pewno nie leży po stronie żarówki bo ją wymieniałem i dalej nie działa.

Raz jeszcze miałem taką sytuację, że po zgaszeniu silnika i zamknięciu samochodu paliły mi się wszystkie światła z prawej strony. Ale to było raz i więcej się nie powtórzyło. Poprzedni właściciel nie skarżył się na auto. Dodam jeszcze, że Vectra stoi przed blokiem na parkingu.

Z góry dziękuję za pomoc i życzę Wesołych Świąt

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

1 albo masz zwarcie na lampie - miałem podobnie kiedyś albo wina manetki

2. nie rozumiem to działa czy nie działa te radio

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

?

1. Objaw znany - do wymiany manetka.

Może inaczej, szwankuje. Do pewnego czasu działało normalnie. Potem gasło mi w trakcie jazdy i już się nie chciało uruchomić. A teraz działa tylko jak jest zapłon włączony. Jak się uruchomi silnik to milczy.

Ad1. Tak jak mówią poprzednicy czyli do wymiany manetka, lub (czego jestem zwolennikiem) rozebranie jej ponieważ w czasie eksploatacji styki się nieco odkształcają i trzeba to poprawić

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to co słyszysz to przekaźnik

Ad2 Po pierwsze zacząłbym od wymiany bezpiecznika F22 nawet jeśli wydaje się być dobry.. jeśli nie pomorze to należy wyciągnąć radio i sprawdzić czy kostka z tyłu jest dobrze wpięta

Wszystkie światła z prawe tzn ? pozycyjne, mijania, drogowe, kierunkowskazy, cofania?

Wszystkie jakie są. Co dziwne nawet cofania.

@Edit

Sprawdzałem dzisiaj co jest z tym radiem. Wymieniłem bezpiecznik, sprawdziłem kostkę czy jest podłączona i wszystko było ok a radio dalej nie działało. ale odkryłem, że powodem tego może być stacyjka bo jak się w niej kluczykiem delikatnie poruszy to radio działa, więć po wymianie stacyjki myślę że wszystko będzie dobrze.

Edytowano przez Justek

Przełącznik kierunkowskazów wymieniony. Po wymianie stacyjki radio też zaczęło grać. Zostaje tylko to oświetlenie kabiny..

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...