Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Daniel.A

Problem ze sprzęgłem/skrzynią biegów ?

Polecane posty

Witam,

zwracam się z prośbą o pomoc,ponieważ nie znam się na mechanice a chciałbym wiedzieć ile mam szykować pieniędzy na naprawe hehe, do rzeczy: spadł pierwszy śnieg, jest to mój pierwszy samochód z większą mocą i z TC, chciałem sprawdzić jak zachowuje sie samochód z włączonym TC i wylączonym, po paru "zrywach" stało się coś okropnego. Zaczeło się ślizgać sprzęgło na 1 i 2 biegu. Jako że nie mam gotówki aby to TERAZ naprawić, pare dni dojeżdzam do pracy w takim stanie, lecz ostatnio na światłach mocniej przyłożyłem 1 bieg i ku mojemu zaskoczeniu ZERO ślizgu i samochód ruszył normalnie, przykładając mocniej 2 bieg również zero ślizgu. I teraz pytanie Co jest nie tak?Może ktoś miał taki problem(chyba że to normalny objaw kończącego się sprzęgła). VB to x20xev 96'

Jeśli sprzęgło się kończy to ślizga się na wyższych biegach. Jakie dokładnie masz objawy?

Samochód nie ma siły ruszyć z miejsca, wciskam 1 bieg i żeby ruszyć trzeba dodawać dużo gazu i powoli odpuszczać sprzęgło, jak puścimy za szybko sprzęgło samochód gaśnie,jak uda nam sie rozpędzić samochód to pomimo trzymania gazu samochód powoli się rozpędza, wrzucam 2 i po puszczeniu sprzęgła czuć utrate mocy i szarpanie, dopiero przy 3 biegu i w góre samochód jedzie poprawnie i rozpędza się jak na x20xev przystało. Czuć w samochodzie zapach sprzęgła, ale dziwi mnie fakt że po mocniejszym wbiciu jedynki samochód chodzi normalnie(oczywiście nie za każdym razem,trzeba trochę. popróbować). Mam nadzieje że w miare dobrze opisałem usterkę.. Normalnie Vectra na jedynce mieliła w miejscu, a teraz 5 tyś obrotów i dopiero można mówić o ruszeniu z miejsca ; /

Edytowano przez Daniel.A

Śmierdzi bo palisz sprzęgło takim ruszaniem. Sprzęgło jeśli się ślizga to obroty idą w górę a samochód nie jedzie, nawet jeśli całkowicie puścisz sprzęgło. U ciebie nie ma mocy. Check się nie świeci? Może to nie wchodzi 1 tylko 3. Przy mocniejszym wrzuceniu jedynki dajesz pewnie mocniej w lewą stronę i wchodzi 1

Edytowano przez cichy117

Nie no jeżdżę już VB 2 miesiące i problemu takiego nie było, a więc odpada możliwość wbijania 3 zamiast 1 ;p Dziwna sprawa, Check się nie świeci. Wsteczny jak wrzuce to bez problemu rusza, a jedynke to odrazu powoli puszczam sprzegło(bierze od dołu ale no tak jakby nie chcial się rozpędzić,musze go dłużej na sprzęgle trzymac i więcej gazu dodawać żeby pojechać. A jak już pojedzie to po całkowitym puszczeniu sprzęgła rozpędza się ale jest wrażenie że zaraz zgaśnie nawet gdybym mu wcisnął gaz do dechy, dopiero jak osiągne powiedzmu 40km/h pomijam 2 bieg i wrzucam 3. samochód dostaje skrzydeł i poprostu wbija w fotel

Edytowano przez Daniel.A

kolego sprzęgło raczej będziesz mieć ok ponieważ gdyby ślizgało to po całkowitym puszczeniu sprzęgła silnik by dalej pracował a byś nie jechał.

raczej poszukaj przy poduszkach silnika bo jak się bawiłeś mogla się któraś zerwać i będziesz wbijać 3 zamiast 1

sprawdź tez sobie jeszcze jak będziesz jechać czy rzekoma 1 podczas jazdy ma takie same obroty silnika jak 3

O właśnie, może to dobra droga te poduszki silnika, bo wiem napewno że są popękane i łapa silnika z jednej strony jest na 2 śrubach a nie 3(jedna ukręcona) a za to z drugiej strony jedna śruba cały czas się wykreca. Oczywiście wiem że musze to zrobić ale nie wiedzialem że to może być to? Czyli może naprawde wrzucam 3 bieg przy ruszaniu ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dodam że przy odpalaniu silnika słychać takie stukanie, tak jakby silnik zatelepal sie w lewo i w prawo. Tak samo jest przy puszczaniu sprzęgła, taki dzwięk jakby coś stukało

Edytowano przez Daniel.A

najpierw sprawdź poduszki będzie najpewniej

wątpię w to ale może tez być łącznik skrzyni z lewarkiem ale wtedy i z 5 byłby problem

Dzięki za rady

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Naprowadziłeś mnie kolego na nowy trop, na pewno to sprawdzę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zobacz czy skrzynia sterowana jest linkami czy drążkiem. Nie wiadomo jaką masz skrzynie. Podaj rok prod. Jeśli na linkach (f23) to nie poduszki

Vectra przedliftowa z 1996 roku x20xev

Więc na 99% masz skrzynię f18

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Sprawdź poduchy bo trochę tak to wygląda. Spróbuj też wrzucić jedynkę i dwójkę tak jakbyś wsteczny wrzucał czyli trzymając tą blokadę na drążku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Po wypłacie napisze co wymieniłem i czy problem znikł, dzięki za porady koledzy, byłem pewny że to sprzegło a tu "miła" niespodzianka hehe

/emoticons/default_happy.png" alt="^_^" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20"> Chodź koszt wymiany wszystkich poduszek nie jest wcale taki maly ; p

Spróbuj najpierw jak wyżej, a nie odrazu wszystko wymieniasz. Wsteczny masz do przodu?

Panowie, problem rozwiązany

Okazało się że łapa z poduszką od skrzyni biegów trzymała się na jednej śrubie,i opadła dlatego nie wchodziły biegi, Gwinty rozwiercone i łapa trzyma się znowu na 3 śrubach tak jak wyjechała z fabryki, a ja cieszę się z płynnej jazdy

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...