Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

patt

czerwona kontrolka ciśnienia oleju 1,9 cdti

Polecane posty

Z góry przepraszam za nowy temat ale nie znalazłem w dziale CDTI odpowiedniego a mianowicie :

W dzisiejszy poranek po odpaleniu auta zapaliła się i nie zgasła czerwona kontrolka ciśnienia oleju ( ta po lewej stronie na dole zegarów), od razu zgasiłem silnik .

Nie wiem czy ma to jakiś związek ale dwa dni temu zaczął się chyba proces wypalania DPF (wyższe spalanie na wyświetlaczy komputera pokładowego), stałem chwilę w korku i potem jechałem z prędkością 100-110km/h na 5tym biegu, po przejechaniu kilku kilometrów spalanie unormowało się , dojechałem do domu i auto stało przez następny dzień. Dziś odpalam auto i czerwona kontrolka nie chce zgasnąć. Nie mam możliwości podłączenia pod kompa a nie chcę jeździć ze świecącą się kontrolką ciśnienia oleju.

Auto na sznurek i na pomiar ciśnienia. Czujnik wykręcony, podpięty sprzęt do mierzenia ciśnienia , odpalam auto i przez 3-4 sekundy ciśnienia brak po czym wynik 6 bara, kontrolka zgasła. Wkręcony czujnik ciśnienia oleju i kontrolki brak.

Tylko co teraz , dlaczego pompa ciśnienia oleju podała je dopiero po 3-4 sekundach, czy wymienić ją dla świętego spokoju?

Co mogło być powodem braku ciśnienia , ma ktoś jakiś pomysł ?

nie wiem na ile wierzyć danym z neta ale tu:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

jest podane, że dla 1.9 prawidłowe wartości ciśnienia oleju (w temperaturze 100°C)
– 850rpm- 1 bar
– 4000rpm- 4 bar

...więc skąd 6?

A na zimnym silniku nie ma tak , że jest wyższe ciśnienie niż przy rozgrzanym oleju ?

Oczywiście, że na zimnym oleju jest wyższe ciśnienie. Może po prostu pada Ci czujnik ciśnienia?

Czujnik wymieniony , olej z filtrem również i po odpaleniu na zimnym przez 1-2 sekundy świeci się kontrolka , po czym gaśnie , na ciepłym gaśnie od razu .

Dla zdrowotności silnika zalałem mu MODYFIKATOR PLUS.

Takim szitem mu szkodzisz bo to kolejny wynalazek typu ceramizer robiący papkę.. ale z mózgu użytkownika auta

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

na wszelki wypadek zapytam: jaki olej wlałeś że na zimnym jest ten problem???

A ten modyfikator to bym sobie darowałżeby nie mieć większych problemów w przyszłości...

Olej to GM 5W30 dexos2, o jakich problemach piszesz po modyfikatorze ?

modyfikator to nic innego jak substancja która albo zageszcza albo rozrzedza olej - więc łatwo się domyślic jakie problemy z tego wynikną

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...