Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

JOJO 223

Brak hamulców na początku hamowania

Polecane posty

Witam kolegów mam Viki 2.0 dth 2001, i wszystko jest okej żadnych błędów tylko jest brak hamulcy! Np: jade drogą 70km/h i dotykam lekko pedał haulca tak jak przy początku hamowania, czuje ze viki zaczyna minimalnie zwalniać cisne troche mocniej a viki nie zwalnia a pedał pulsuje jak by abs sie załączył a hamulcy brak po 2-3sek zaczyna hamulec działać poprawnie i hamuje, dodam ze abs nie mógł sie załączyć bo nawierzchnia jezdni sucha opony zimowe i wiem jak działa abs, i nie wiem jaka to przyczyna, nic nie grzebałem przy hamulcach od roku a problem od 2 tyg. wczoraj wymieniłem płyn ham. i dalej to samo. Mechanik mówi ze to pompa abs i 500zł szykuj. ale mi zadnego błedu nie wywala, miał ktoś podobne objawy??

Aby potwierdzić, że coś jest z ABS'em nie tak wyjmij bezpiecznik od niego(bodajże numer 35) i jeżeli będzie ok to czas zacząć szukać czegoś w ABS.

Na początek obejrzyj koronki ABS i je przeczyść, a jeżeli będą pęknięte to wymień je.

Edytowano przez Wacek1991

postaram sie tak zrobić dzieki za porade, ale nigdy mi nie wywaliło błedu z absu

Napewno zębatka pęknięta. Sterownik inaczej się objawia. Za 500zł? Poszukaj sam ile kosztują

Zrobiłem tak jak pisał Wacek 1991, i co hamulce brzytwa problem znikł, i teraz pytanie, sterownik abs do wymiany? czy ta zębatka o której pisał cichy117, to jest ta koronka z której czujnik szczytuje prędkość danego koła czy o coś innego chodzi,dziwi mnie ze nie mam zadnego błedu na kompie,mam drugie auto seata ibize i tam jak tylko była za duża odległość czujnika od koronki, bądż peknieta byla to odrazu rozłączało abs, a tu nic się nie dzieje,od czego zacząć, tak mysle ze moze sprawdzić te koronki?

Tak, to jest dokładnie to o czym piszesz

mogę potwierdzić to zębatka abs'u masz pewnie pęknięty lub skorodowany ja dzisiaj właśnie wymieniłem caly przegub z dwoch stron mialem to samo przy 60km/h, Lewy pierscien byl pekniety i dosc mocno skorodowany wolalem wymienic caly przegub. Za jeden dalem 107zl

Edytowano przez Bartass

Właśnie wróciłem z garazu i jest tak: prawy pierścień pekniety w 3 miejscach znaczy sie ruszyłem go śrubokretem i sie prawie wysypał a lewy jest cały lecz skorodowany,zdjąłem zacisk z lewej strony i a to srubokretem a to szczotką drucianą go oczyszciłem jest troche ładniejszy a czy to pomogło to sie okaze jak wymienie prawy przegug, dzwoniłem do sklepu i oni powiedzieli ze ta koronka wystepuje tylko z przegubem, wiec czeka mnie wymiana przegubu prawego, jak to zrobię to sie odezwe czy to było przyczyną moich problemów, dzieki koledzy za te rady,ja obstawiałem ze to serwo.

Nie tylko z przegubem

Szukaj na allegro. Nawet chyba tutaj ktoś miał na sprzedaż

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

witam,koledzy wymienilem koronke abs oczywiscie razem z przegubem bo sama nie wystepuje i jak reka odjął wszystko gra,dzieki za pomoc

Czytałeś post wyżej?

Raczej nie czytał...

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...