Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kokos00

2.2 Direct + LPG nierówna praca wtrysków

Recommended Posts

Witam

na wstępie nadmieniam że jestem samochodowym laikiem więc gdyby coś w mojej opowieści było nie jasne to proszę o wyrozumiałość.

W wakacje stałem się szczęśliwym posiadaczem VC Direct. Wymieniłem olej i inne podstawowe pierdołki. Już w pierwszym tygodniu zauważyłem że wskazówka obrotomierza bardzo lekko faluje. Mechanik wyczyścił przepustnicę i kazał zobaczyć co sie dzieje. W tym czasie założyłem instalacje LPG z dotryskiem PB. Jeździło super o skaczących obrotach i szale podniecenia instalacją LPG zapomniałem/ nie chciałem pamiętać. Aż do dnia kiedy autko odmówiło posłuszeństwa. Zawiozłem do opla bo mój mechanik(który tam pracuje) stwierdził że weźmie go na diagnozę na Tech2. Okazało się że padła pompa wysokiego ciśnienia(nie wiem czy LPG ma coś z tym wspólnego) Pompę naprawił mi zakład z krakowa. Kiedy Opel oddał mi auto na PB jeździło normalnie tylko że kazali mi sie wybrać do "gazownika" bo jak się włącza LPG to wyskakuje błąd na wszystkich wtryskiwaczach PB. Po weekendzie miałem wizytę u gazownika, a w między czasie jeździłem na samej benzynie i stwierdziłem że wleje sobie dodatek do czyszczenia wtryskiwaczy z nadzieją że pomoże coś na owe szarpanie na biegu jałowym. Na wizycie u gazownika okazało się że PAN elektromechanik(serdeczne pozdrowienia) z opla przy lutowaniu kabli pomylił zielony z żółtym i dlatego był błąd na wtryskach. U gazownika podczas diagnozy poskarżyłem się na szarpanie i pan stwierdził że najpewniej przyczyną jest nie równa praca wtryskiwaczy PB. I na laptopie wyglądało to mniej więcej tak:

nr1. 0.87 do 0.92

nr2. 0.62do 0,78

nr3, 0.82 do 0.87

nr4. 0.82 do 0.87

(Mniej więcej)

Pan powiedział że wtrysk nr2 jest walnięty a nr1, nadlewa ubytki i dlatego najpewniej to szarpanie.

Więc tu moje pytanie co z tym robić wymienić bramkę nr2 czy jeździć czy co?

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt(jeżeli oczywiście wcześniej nie umarliście z nudów czytając historię mojego życia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Wiesz moze czym byl robiony pomiar wtryskow pb?

To byl chyba jakis program STAG ale pewien nie jestem. Bylo widac tez prace wtryskiwaczy LPG. Czemu pytasz?

Please login or register to see this quote.

Bo nie słyszałem o żadnym oprogramowaniu do sprawdzenia dawek wtryskow pb , disla jak najbardziej ale nie beny, a szukam dość długo bo mam podejrzenie ze u mnie maga przelewać , dlatego mnie to dziwi, w oprogramowaniach do lpg sa widoczne czasy wtryskow a to co innego, z tego co wiem to wtryski benzynowe mozna sprawdzic tylko na specjalistycznym sprzęcie

Mozliwe ze ten program pokazywal czasy wtryskow a nie dawki. Widzialem tylko takie cyfry jak napisalem. A czy to byly czasy wtrysku czy dawki to nie mam pojecia. Ktos ma jakies rozwiazanie mojego problemu?

Cześć,

swojego czasu chciałem założyć LPG jakoś po zakupie i wtedy zostałem uświadomiony, że LPG do tego silnika to koszt około 7tys (w 2010 r), ponieważ potrzebna jest instalacja, która co 10 wtrysk poda benzynę, by ochłodzić wtryski bezpośrednie benzyny. Olałem temat po tym, jak gazownik powiedział, że jeśli założę normalną instalację sekwencyjną, to polecą mi wtryskiwacze od benzyny, bo się po zapiekają i będę wymieniał listwę. Może to to, może i nie to...

Jesteś rodzynkiem mając z22yh z LPG, w sumie to nie wiem czy nie jedyny na tym forum

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wlsnie wczoraj odstawilem moje SIGNUM do gazownika.Instalacja Zenit Pro Direct, w jego Vicki po 7tys chodzi bez zarzutu.2,7 bp, 7 lpg w miescie.Zobacze jak bedzie u mnie.Koszt 3,5 tys czyli taniocha w porownaniu do reszty gdzie dzwonilem..W piatek odbieram auto,bo na sterownik musi czekac.Napisze jak sie sprawuje i jakie spalanie

O pro direct słyszałem dużo dobrego w kwestii precyzyjnego wtrysku paliwa. Koniecznie daj znać bo sam rozważam gaz instalacje i robię reasearch. Każda opinia jest dla mnie na wagę złota.

Długo mnie nie było. Zapomniałem hasła he. Gaz w Signum mAm już rok czasu. Jeździ bez problemu. Instalacja praktycznie bezobsługowa. Spalanie w trasie bo tak praktycznie tylko jeżdżę to 6l gazu i 3l pb. Mies robię z 1600km i w porównaniu z jazda na samej benzynie to w kieszeni zostaje mi 350zl miesięcznie. Więc opłacało się wydać 3500zl na instalację. Pozdrawiam