Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Danielson255

Stuknięcie po zmianie biegu

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem z moja Vectra C 1.9 150hp skrzynia F40 przebieg 240K.

Problem mam taki że po zmianie biegu dotyczy tylko 1/2 i 2/3 bieg ,puszczam sprzęgło wciskam gaz i zawsze czuje jakby Stuknięcie takie głuche... Nie ma opcji żeby przechodzenie odbywało się płynnie.. takiego problemu nie mam na biegach z 3/4. 4/5. 5/6. Wygląda to jakby sprzęgło puszczało, łapało w ostatniej chwili a nie stopniowo i po kawałeczku?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mam nadzieję że wiadomo o co chodzi. Dumas i sprzęgło niby Nowe. Problem mam też z 2 i 3 biegiem zawsze czuć jak się zazebia..

O Matko coś mi się tel zawiesił i dodało sie kilka razy to samo baaaaaaaaardzo przepraszam i prosze admina o usunięcie tematów i zostawienie tylko jednego

cześć własnie mam to samo podpinam się !!

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak by ktoś coś wiedział z chęcią sie dowiem chociaz obawiam się najgorszego kolego sprzęgło

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> umiera hehe

Ale ja mam niby nowe...koles od którego kupilem zapewnial ze jest wymieniona dwumasa wraz ze sprzeglem i mechanik sprawdzal i niby mowil prawde..

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dwumasy moze i macie nowe ale zapewne Luk który max nadaje sie do 120. W dth moment obr szybko zabije takie koło. Mysle ze kolega ma luz na kole i po puszczeniu sprzegla jest wlasnie uczucie luzu miedzy trybowego ale tak naprawde jest to luz w którym sprezyna w dwumasie jest sciskana momentem obr. I to jest wlasnie ta chwila zwłoki po której potem następuje szarpniecie lub stukniecie.

Papiery i pudelka mam Sachsa.. obyś nie miał racji...Mam też starą dwumase i też jest Sachs

Temat poruszany na forum wiele razy, jasnej odpowiedzi nikt nie dał.

Ja mam to samo już od roku, chciałem wymieniać sprzęgło ale odradzono mi to.

Co więcej bardzo często użytkownicy odsyłali właśnie do tematów opisujących skrzynię f40 (ponoć ma jakąś wadę fabryczną)

Edited by Marcin G

Czyli jeździć i się nie przejmować? Boje się tylko że przez to stukanie padnie dwumasa.. Aczkolwiek jak puszczam sprzęgło ultra delikatnie efekt ten nie występuje...

Ja u siebie nie mam dwumasy.

Poza tym z tego co wiem przy wymianie sprzęgła i taki chyba zaleca się wymianę dwumasy aby potem po jakimś czasie nie zdejmować ponownie skrzyni.

Ja kupiłem auto (moje pierwsze) i zauważyłem to stuknięcie. Poczałkowo myślałem, że źle zmieniam biegi jednak po jakimś czasie byłem już pewien że to nie chodzi o zmianę biegów tylko coś jest z autem. Przeszukałem forum pytałem ludzi. Jednoznacznej odpowiedzi nie było. Znalazłem jednak wielu ludzi którzy mieli podobne problemy (nikt nie miał rozwiązania).

Docelowo postanowiłem zostawić to w spokoju i jeździć tak dalej.

Tak jak powiedziałeś przy bardzo spokojnym ruszaniu ten efekt praktycznie nie występuje.

Tak jak pisałem wcześniej, jeżdżę z tym rok i na pewno nie jest gorzej niż było. Może jest nawet trochę lepiej bo nauczyłem się minimalizować to stuknięcie.

To czy robić czy jeździć dalej to już Twoja decyzja, ja nie jestem specjalistą. Opisałem tylko swoją sytuacje i wiedzę jaką zebrałem rok temu przeglądając forum.

Please login or register to see this link.

Mówisz że poprzedni właściciel wymieniał sprzęgło z dwumasą.

Być może miał ten sam problem i myślał, że wymiana go naprawi.

Prawdopodobnie masz rację , olewam sprawę i życie pokaże jak będzie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

No więc po długim czasie rozwiązałem sprawę tego stuknięcia....okazało się że uszkodzona była lewa półoś krótka miała ok 3cm luzu .Stuknięcie wynikało z tego że skrzynia ruszała a koła stały i stąd było to puknięcie. Wymiana półosi załatwiła sprawę i nic już nie stuka.

Ile zapłaciłeś??