Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Arek_AG

Spalanie opel Vectra 1.9 cdti

Recommended Posts

Czy norma jest jak Vecta 1.9cDti 150km w automacie palila ok 10-12 litrow w miescie??

Normalne na pewno nie jest chociaz mało nie palą

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:"> Moja spala 8-9 litrów po mieście przy nieszczelnym dolocie (klapy wirowe do wywalenia

/emoticons/default_bad.gif" alt=":bad:"> ) jak ją nabyłem 2009 rok przy przebiegu 149kkm paliło 8 litrów.

Edited by Borgi

ja moja kupilem w zeszlym roku z przebiegiem 138tys. wczesniej nie zwracalem na to uwagi ale ostatnio zaczalem i jak zatankowalem ostatnio za 200zl to przejechalem 409km i rezerwa sie zapalila.Wedlug mnie nie jest to normalne spalanie

ja moja kupilem w zeszlym roku z przebiegiem 138tys. wczesniej nie zwracalem na to uwagi ale ostatnio zaczalem i jak zatankowalem ostatnio za 200zl to przejechalem 409km i rezerwa sie zapalila.Wedlug mnie nie jest to normalne spalanie

Miasto miastu nierówne, dajmy na to w stolicy w mega korku to pewnie normalny wynik. Rozrzut 10-12 też jest spory, 2 litry to spora różnica.

U Ciebie jest jeszcze automat, to też zawsze trochę więcej wypije ropy.

Przyjmując 10L w mieście przy sporym ruchu, to raczej normalny wynik.

I jeszcze jedno, oblicz spalanie po zalaniu pod korek, bo tak to głupoty też mogą wyjść we wskazaniach.

Edited by Sizon

Mój 1.9 150hp kombi pali ok 7.6-8.0l. Po mieście Gdynia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> DPF i EGR off

Ja rowniez po Gdyni przedewszystkim Cisowa - Centrum - Kack i tak samo spowrotem i tak caly tydzien wiec wiesz co i jak.Ja mam sedana i troszke ciezka noge ale nie mysle zeby byla az taka roznica

Domowa VC tylko wersja 120km fabrycznie bez DPF manual teraz krótkie odcinki po mieście około 8l. Fakt, że automat więcej spali, też zależy jak się jeździ, ale jeśli te 10-12 jest bez szaleństw i bez większego obciążenia to trochę dużo.

Panowie po pierwsze to autor tematu ma automatyczną skrzynie biegów i silnik DTH więc wypowiedzi innych osób tylko wprowadzają zamęt. Ponad to sam zainteresowany musi się nauczy liczyć spalanie bo stwierdzenie "zatankowałem za 200zł i zrobiłem 409km" nic nam nie mówi! Pojutrze za 200zł zrobisz 609km i co wtedy? Następna sprawa to - jak już wspomniano - miasto miastu nie równe. A poza tym szczegóły! Jakie długie odcinki jeździsz? Czy w ogóle termostat sprawny? Czy masz DPF i jak często się wypala?

Please login or register to see this quote.

jak miasto ma 8 tys mieszkańców i jedno skrzyżowanie ze światłami to nienormalne, jeśli miasto jest trochę większe i się sporo stoi to normalne

Edited by matherr

Miasto Gdynia wiec dosc duze ok 259tys mieszkancow.A jezdze dosc duzo nie tyle co do pdacy i spowrotem ale jeszcze inne trasy ok 100 dziennie ostatnio czyli we wrzesniu znajomy mechanik wymienial mi wtryski i robil ogolny przeglad i twierdzil ze jest wszystko w normie.

zatankuj pod korek i wtedy licz, przy jeździe tylko po zatłoczonym mieście 10l to nie jakoś ekstra dużo. Jeśli przy jeździe mieszanej 100km tyle Ci pali to raczej już sporo, bo chyba nie robisz 100km w korkach

do pracy robie codziennie 27 w jedna strone plus jakies zakupy itp wiec sie zbiera tym bardIej jak koncze o 15 wiesz jak jest robilem przez ponad rok trasy do niemiec i spowrotem 1100km w jedna strne i potrafilem zejsc do 6-7litrow na trasie przy jezdzie 120km /h wiec spalanie 10-12 w miescie wydaje mi sie przesadnie duze ale realne dlatego pytam czy faktycznie jest tak czy mam cos nie tak z autem

spalanie masz ok poza tym każdy jeździ inaczej, ja obecnie na wyłączonej klimie po mieście w manualu spalam do 9 litrów tyle pokazuje komp (sprawdzać na dystrybutorze zawsze zapominam) trasa max 7 l ale wtedy prędkość jest różna czasami na autostradzie jest i 180

U mnie 1.9 150km w kombi średnie spalanie 5.8l z komputera mówiąc ogólnie na trasie wracając z Niemiec do Puław 4.6l wyszło jak śmigam po mieście 6.3-6,5 ogólnie wydaje mi się ze auto dość ekonomiczne jak na swoja wagę.

spalanie 4,6 w trasie z Niemiec do Puław to juz wiem skąd biorą sie osoby co jada na autostradzie 120km/h lewym pasem

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:">

Wypraszam sobie poprostu sprawdzalem spalanie a jak bys kolego czytal wczesniej pisalem ze mam dosc ciezka noge ;p Dlatego tez pytalem o spalanie takie jak mam pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

a ze to do mnie?

ja odnosiłem sie do wypowiedzi RAFAŁ ZXC i to był żarcik na co wskazują emotki

Spoko myslalem ze chodzi o mnie 😆

Po waszych wypowiedziach doszedlem do wniosku ze nie mam sie czym przejmowac albo jedzic ekonomicznie co jest trudne albo przelknac spalanie takie jakie jest. Dzieki za rady Pozdrawiam

nie no hmmm z dzieckiem i zona inna jazda ale tak do 130km - 140km w Niemczech w Polsce przyznaje autostrada A4 do Wrocławia tempomat i 120 czasem lekki przyduszenie nawet jak czasem da mu się po garach to naprawdę auto ekonomiczne może dlatego preferuje Vectre . Najpierw była A potem B i tak do C , i do puki nie wyjdzie D nie zmieniam

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

130 w Niemczech na autostradzie to jak u nas bys jechał 80 hahahahaha jazda z rodzina to inna sprawa

I tak czasem bywa niektorzy mysla ze jadac 120km/h na autostradzie w niemczech jest spoko ale czasem jest to bardziej niebiezpieczne nizmjazda 180km/h tam jest to norma w PL jeszcze musza sie nauczyc tak jezdzic

PL to muszą się oduczyć jeździć lewym pasem na autostradzie 120-110km/h na szybkiego ruchu 90-100 a jak stoi fotoradar i ograniczenie jest do 70 to juz mistrzostwo swiata jak jadą wtedy 40-50 albo skąd się biorą korki przykład na ul. Toruńskiej w Warszawie strzelą się dwa auta na jednym pasie (jeszcze są dwa dodatkowe) ale każdy musi zerknąć zobaczyć polukac co się stało zwalnia prawie do zera żeby tylko luknąć i korek murowany, Trochę swego czasu pojeździłem po rożnych krajach ale Polska to inny kraj i inni kierowcy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jazda dynamiczna wcale nie musi oznaczać nieekonomicznej! Mój przykład (oczywiście porównanie z wielkim dystansem bo całkiem inne auto i silnik ale chodzi tylko o przykład): jazda agresywna, powiedziałbym na wariata po mieście i okolicach miasta, odcinki do 20km i spalanie max 7,5 litra. A teraz te same odcinki, ale jazda dynamiczna, stosunkowo szybka, ale też ekonomiczna i spalanie 6,5 litra. Tak więc różnica w spalaniu jest a na drodze praktycznie brak różnicy - do celu docierasz w tym samym czasie...

sam ile razy muszw lamac przepisy i na ekspresowce qyprzedzam prawym pasem bo jedzie jeden z drugim 80-90 lewym nawet dlugimi jak daje nic nie pomaga klapki na oczy i wio do przodu jak te konie.Zgodze sie z toba Pa84 Pl to inny kraj inni ludzie a niby tyle na zachodzie pracuke jezdzi ale w swoim kraju robia wszystko na odwrot

Panowie tytuł tematu jest o innym problemie...