Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

plJester

Problem z.... no właśnie z czym?

Polecane posty

Mam taki nietypowy problem ze swoją Vectrą. Podczas jazdy po pofalowanej drodze jak samochód się trochę "rozbuja" mam wrażenie jak by lewy przedni amortyzator zamykał się do końca. Dodatkowo jeśli na takie drodze trafi się jakaś dziura lub zapadnięta studzienka to uderzenie jest głośniejsze i mocnej wyczuwalne (jak by ktoś młotkiem walnął w podwozie). Byłem miesiąc temu na przeglądzie (problem pojawił się wcześniej) i wszystko jest ok, amortyzator prawie 80% sprawności, zero luzów. Jakiś czas temu wymieniałem też sprężyny (jedna pękła) i przy okazji poduszki i łożyska. Podczas wymiany mechanik stwierdził, że amortyzatory są już w średnim stanie ale na przeglądzie wyszło wcześniej wspomniane prawie 80%. Czy może zajść taka sytuacja, że na przeglądzie amortyzator będzie wyglądał ok, ale w rzeczywistości będzie miał problemy z pracą w większym zakresie i większą szybkością?

Jak masz nowe sprężyny to bez problemu możesz osiągnąć taki wynik, ogólnie pomiar na stacji diagnostycznej amortyzatora można sobie w buty wsadzić. wystarczy że masz dociążony bagażnik w amorku może nie być płynu a wszystko wyjdzie.

Sprawność amortyzatorów mierzona na przeglądzie można sobie między bajki wsadzić.Ja miałem tak że pokazywało 80% a przy wymianie łożyskowania wyszło że amory kupa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Oczywiście i każdy diagnosta powinien Ci przyznać, że ich pomiar nie jest wiarygodny.

No nic to, w takim razie po świętach trzeba będzie się umówić z kolegą i wymienić. Dzięki za info.

p.s. Jakieś konkretne polecacie do VB?

Edytowano przez plJester

Nie zapomnij o zbieżności - przed zima szczególnie ważna.

Polecam amorki Monroe. Cena wysoka ale warto.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tia... 10 lat temu były dobre...

ja mam takie w dwoch autach , w jednym od 4 lat i w drugim od roku ,spisują sie elegancko...

nie czas a przebieg i rodzaj dróg ma znaczenie

4 lata auto stoi to i amor dobry...

Jakie amory do przodu polecacie do V6?

To i ja się podepnę pod temat bo też nie wiem z której strony ugryźć sprawe. Mianowicie wczoraj odkręciłem przednie lewe koło, ale kiedy je zdejmowałem amortyzator jakby wystrzelił tzn samochód był podniesiony na lewarku a koło ledwo zdjąłem, aby je założyć spowrotem musiałem ostro podnieść samochód bo było to jakby samochód szedł w góre a amortyzator się wyciągał. Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Czy to wina sprężyny, amortyzatora? Nie wiem jak jest z drugiej strony bo koła nie odkręcałem.

zrób zdjecie

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...