Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

plJester

Problem z.... no właśnie z czym?

Recommended Posts

Mam taki nietypowy problem ze swoją Vectrą. Podczas jazdy po pofalowanej drodze jak samochód się trochę "rozbuja" mam wrażenie jak by lewy przedni amortyzator zamykał się do końca. Dodatkowo jeśli na takie drodze trafi się jakaś dziura lub zapadnięta studzienka to uderzenie jest głośniejsze i mocnej wyczuwalne (jak by ktoś młotkiem walnął w podwozie). Byłem miesiąc temu na przeglądzie (problem pojawił się wcześniej) i wszystko jest ok, amortyzator prawie 80% sprawności, zero luzów. Jakiś czas temu wymieniałem też sprężyny (jedna pękła) i przy okazji poduszki i łożyska. Podczas wymiany mechanik stwierdził, że amortyzatory są już w średnim stanie ale na przeglądzie wyszło wcześniej wspomniane prawie 80%. Czy może zajść taka sytuacja, że na przeglądzie amortyzator będzie wyglądał ok, ale w rzeczywistości będzie miał problemy z pracą w większym zakresie i większą szybkością?

Jak masz nowe sprężyny to bez problemu możesz osiągnąć taki wynik, ogólnie pomiar na stacji diagnostycznej amortyzatora można sobie w buty wsadzić. wystarczy że masz dociążony bagażnik w amorku może nie być płynu a wszystko wyjdzie.

Sprawność amortyzatorów mierzona na przeglądzie można sobie między bajki wsadzić.Ja miałem tak że pokazywało 80% a przy wymianie łożyskowania wyszło że amory kupa

Please login or register to see this quote.

Oczywiście i każdy diagnosta powinien Ci przyznać, że ich pomiar nie jest wiarygodny.

No nic to, w takim razie po świętach trzeba będzie się umówić z kolegą i wymienić. Dzięki za info.

p.s. Jakieś konkretne polecacie do VB?

Edited by plJester

Nie zapomnij o zbieżności - przed zima szczególnie ważna.

Polecam amorki Monroe. Cena wysoka ale warto.

Please login or register to see this quote.

tia... 10 lat temu były dobre...

ja mam takie w dwoch autach , w jednym od 4 lat i w drugim od roku ,spisują sie elegancko...

nie czas a przebieg i rodzaj dróg ma znaczenie

4 lata auto stoi to i amor dobry...

Jakie amory do przodu polecacie do V6?

To i ja się podepnę pod temat bo też nie wiem z której strony ugryźć sprawe. Mianowicie wczoraj odkręciłem przednie lewe koło, ale kiedy je zdejmowałem amortyzator jakby wystrzelił tzn samochód był podniesiony na lewarku a koło ledwo zdjąłem, aby je założyć spowrotem musiałem ostro podnieść samochód bo było to jakby samochód szedł w góre a amortyzator się wyciągał. Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Czy to wina sprężyny, amortyzatora? Nie wiem jak jest z drugiej strony bo koła nie odkręcałem.