Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

MariuszCD

Opel vectra B 98r. 1.6 x16xel podmiana kolektora ssacego

Polecane posty

Witam. zakładam nowy temat gdyż nic o tym nie znalazłem. Mianowicie chodzi mi o podmiane kolektora ssacego w XELu, w mojej viki siedzi dwuczęściowy baran a myślałem a włożeniu tego drugiego typu z przepustnica u góry taki jak ten montowany w 1.8. Pewnie każdy z was domyśla sie dlaczego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dostęp do przepustnicy czy miksera od gazu jest klopotliwy a jednak czasem konieczne jest zagladniecie tam. Noi tutaj moje pytanie jak sie ma sprawa tej przekladki głównie chodzi mi o to czy konieczna bedzie zmiana linki gazu, jak z podcisnieniami i mocowaniem listwy wtryskowej? noi oczywiście zaworem EGR. nie mialem w rękach tego kolektora z gorna przepustnica z silnika 1.6 dlatego wolalbym od razu zabrac sie za wymiane będąc na wszystko przygotowanym by nie latac za linka itp. jeszcze jedno pytanie czy ewentualnie nada sie kolektor z przedliftowego 1.8 bo takich w okolicy mam pod dostatkiem a z 1.6 roznie moze byc. w poprzedniej viki 1.8 zakladalem z 2.0 i pasowal zamiennie do 1.6 nie jestem pewien. bardzo bym prosil o pomoc bo nie chciałbym robic tego metoda prób i bkedow:)

Zadałeś sobie chwile trudu żeby poszukać na foto jak wyglądają oba kolektory ? Poświeciłem na to 3 minuty i mogę ci odpowiedzieć że fizycznie nie jest to możliwe. Poszukaj sobie sam zdjęc i porównaj tylko rozkład śrub mocujących.

jesteś pół roku na forum więc powinieneś umiec korzystac z wyszukiwarki

mowisz teraz o podmianie kolektora 1.6<>1.6? bo to jest glowne pytanie. kolektor z 1.8 byl pytaniem pobocznym. widzialem kolektor z gorna przepustnica w przedliftowym XELu dlatego zakladam ze opel nie trudzil sie by robic dwie głowice z innymi mocowaniami kolektora dla tego silnika

dziękuję za zainteresowanie i jakże cenne rady;) jednak nie znalazlem na forum tematu dotyczacego takiej podmiany. jeśli oczywiscie jest i powielilem temat to prosze moderatora o zamkniecie

Mówię o 1.6--->1.8 Co do podmiany kolektorów 1.6 na 1.6 to które było montowane w przejsciówce tzn od 98r pewnie jest to wykonalne. Tylko kolektorów takich jest bardzo mało na rynku.

moja viki jest z 98r jakos chyba z konca roku i niestety trafila sie jeszcze z baranem. który sprawia troche problemów zeby sie dostac do czegokolwiek nie mówiąc juz o rozszczelnianiu sie laczen na plastikowym dolocie i gumie przepustnicy czy chociazby drodze jaka ma do pokonania powietrze. przyjechala ona z Holandi niestety z tamtejsza sekwencja i moj poprzednik przerobil to na zwykly, dlatego tez wolalbym miec swobodny dostep do miksera. no nic poczekam moze ktos na forum robil taka podmiane i powie co jest potrzebne zebym od razu sobie kupil a nie jezdzil w trakcie. co do dostepnosci to wlasnie widze ze nie ma ich duzo ale znalazlem jeden niedaleko mnie wiec z kupnem nie bedzie problemow:)

NA pewno nie jest z końca roku, moja była z listopada bodajze 28 i miała już poliftowy silnik oraz maskę z wąskimi spryskami.

Lepiej zmień istalacja gazową, bo wymiana kolektora moja się z celem. Ja miałem sekwencje i ani razu nie musiałem martwić się jej obsługą czy też grzebać coś przy koloktorze.

wymiana instalacji za kilkaset zlotych do auta ktore uzywane jest jako drugie na dojazd do pracy czy zakupy nie oplaca sie tutaj wgl. tymbardziej ze juz do wymiany sa tuleje wachaczy z tylu i przedni zawias a dwa miesiace temu wymieniona glowica i dol silnika robiony bo zapiekla pierscieni olejowe. na czesci droche dolcow wydalem nie mowiac o czasie przy nim spedzonym bo wszystko robilem po pracy i nie kalkuluje mi sie dolozyc nastepnych kilku setek:D kilku jesli mowa o instalacji uzywanej

Zalóż puszke manztela. Tez o tym mysle bo nie chce z byle powodu zawsze demontowac kolektora

myslalem o tym ale tutaj też mowa o sporym raczej wydatku bo orginalna puszka troszke kosztuje o ile wgl jest szansa ja dostac. mysle ze wymiana samego kokektora to dobra alternatywa dla pozniejszych robotek bedzie ulatwieniem. uciazliwe jednak jest ciagle zakladanie gory kolektora by odpalic auto i zobaczemyc prace robiac cos chociazby przy wtryskach.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...