Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
ToMko90PL

16V 2.0 dziwne zachowanie tyłu

Recommended Posts

Witam.

Szukałem szukałem i tyle różnych wersji znalazłem że gdybym sugerował się tym co znalazłem musiał bym wymienić całe zawieszenie dlatego napiszę z nadzieją na konkretną wskazówkę

Otóż, jadąc na rondzie, szczególnie podczas deszczu czuje jakby tył mi wpadał w poślizg, ale nie jest to typowy poślizg kół, odczuć to można jakby tylnie koła przez chwile wjechały na lód. a o lodzie mowy nie ma bo jest +10 C.

Jedni piszą tuleje, drudzy amorki, trzeci stabilizatory, czwarci wahacze.... nie mam sił i kasy aby wymienić wszystko na ślepo. Czasami mam wrażenie że na forach doradzają mechanicy, aby wymienić wszystko jak leci, nieważne że nie pomoże, ważne aby hajs się zgadzał;/

pozdrawiam, i dla tych co już weszli macie fotke zdjęcia które wykonałem dzisiaj. Autko z klocków lego i plastikowych zabawek ;]

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Witam ja w byłej b miałem podobny problem i wymieniłem tulejki wachliwe i po problemie (u mnie tył uciekał przeważnie w zakręcie i na nie równej drodze)

rozumiem że wszystkie cztery sztuki? czy 6, razem z tulejami głównymi?

Chyba dziwne fora odwiedzasz... Zasada jest taka: diagnozy online się nie stawia. Diagnozuje się na kanale. Jedź na stacje diagnostyczną, sprawdź a potem wymień to co trzeba. Bo auto uciekać to może choćby dlatego że jest mało powietrza, lipne opony, słabe amortyzatory, wybite tuleje albo źle ustawiona zbieżność. I żadnej z tych nie można wykluczyć czytając Twój opis.

lepszego opisu nie da się stworzyć bo objawów jest tyle ile jest.

jeżeli Ciebie stać na badania diagnostyczne i wszystko robisz u mechanika to Twoja sprawa. to tak jakbym z byle katarem gnał do lekarza.

Ja lubię sam naprawiać ale jak każdy czasami nie wiem od czego zacząć dlatego dopytuje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

jaki koszt orientacyjny może być wymiany czterech tylnych tulei ?

Please login or register to see this quote.

Piszesz że chcesz zrobić sam a potem pytasz o cenę za wymianę ?

Akurat te 4 tulejki to raczej nie odpowiadają za pływanie tyłu na boki. Podjedź na jakikolwiek warsztat który podniesie auto i dokładnie go sprawdzi, najprawdopodobniej masz uszkodzoną jedną albo dwie tuleje główne wahaczy tylnych, możliwe że też tuleje pływające ale one nie mają aż tak wielkiego wpływu na prowadzenie.

Przy uszkodzonej tulei głównej wahacza cały wahacz podczas skręcania pracuje prawo / lewo, robi się coś jakbyś skręcał tyle koła, kompletnie przestawia się geometria i tył żyje własnym życiem.

Za diagnostykę brechą na jakimkolwiek warsztacie (nie ASO) nie powinieneś zapłacić więcej niż 20-30 zł - tylko pamiętaj, auto ma być podniesione, bo na obciążonym nie wszystko wyjdzie.

no nie zamierzam wymienić tulejek samym młotkiem gumowym a nie posiadam imadła, prasy, wyciskarki czy czego tam jeszcze ;]

ale dzięki, wyczuwam że masz racje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> łapaj plusika

Ja rozumiem, że ktoś chce zaoszczędzić - ale pytasz o taki rodzaj pomocy jakbyś chciał to auto naprawić wirtualnie. Więc albo diagnozujesz płacąc jeśli sam nie potrafisz albo kupujesz rower... To co kolega Ci doradza teoretycznie możesz też zrobić sam, tzn. z pomocą drugiej osoby.

Ja rozumiem, że ktoś chce zaoszczędzić - ale pytasz o taki rodzaj pomocy jakbyś chciał to auto naprawić wirtualnie. Więc albo diagnozujesz płacąc jeśli sam nie potrafisz albo kupujesz rower... To co kolega Ci doradza teoretycznie możesz też zrobić sam, tzn. z pomocą drugiej osoby.

Dopowiem jeszcze, że skoro najprawdopodobniej winne mogą być tuleje główne to wymień też pływające - i dopiero zbieżność. Bo teraz zrobisz główne, za rok pływające i dwa razy trzeba zbieżność płacić.

Na stackiji diagnostycznej sprawdzają na szarpakach za pełne 20zł. Jeśli ci szkoda to samochód w górę i sprawdzaj. Jeśli nie wiesz jak to nie bierz się za wymianę. Ja prasy nie mam a jakoś dałem radę powymieniać tuleje

Tomko;

MIałem identyczną rzecz, jak opisujesz. Na mokrym jechałem driftem.... niczym tylnonapędówka... Po pierwsze obejżyj swoje opony - na 99% będą zjechane na bokach. (czyli bieżnik w środku będzie grubszy, niż na bokach).

I teraz co się dzieje?? - nic trudnego..

Please login or register to see this quote.

kosztuje to ok 70 plnów, i masz wszystko ustawione. Ja miałem róznicę chyba 2 stopnie, i już był taki efekt

PS.

Oczywiście, jeżeli w zawieszeniu nie ma innych luzów, u mnie nie było..