Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Crimson Mind

Problem z ABSem

Recommended Posts

Witajcie

W mojej Vectrze B 2.2 DTI, 2000 mam problem z ABSem (tak mi się wydaje) mianowicie, jakiś czas temu powiedzmy z miesiąc miałem sytuację że kontrolka od ABSu czasem zapalała się po uruchomieniu silnika i świeciła się aż do jego wyłączenia, lekarstwem było ponowne uruchomienie - wtedy znikała no i działo tak się kilka razy ale potem ustało i już się nie zapalała więc to olałem.

Ale postanowiłem się tym zainteresować bo mam wrażenie że ABS zamiast pomagać mi w hamowaniu wręcz przeszkadza bo do puki się nie załączy hamuję elegancko, a kiedy się załączy to hamowanie jest tragiczne, już kilka razy o mały włos miałbym stłuczkę przez to, w dodatku mam wrażenie (ale może tylko mi się wydaję) że niekiedy za szybko reaguje tak jakby koła nie wpadły jeszcze w poślizg a on już się załącza.

Poradźcie coś.

podłaczenie pod kompa i wyjdzie które koło daje bład.

ewentualnie sprawdź na przednich piastach czy czasami nie jest pęknięta zębataka pod czujnikiem abs. Jeśli tak to albo ona albo cała piasta a najlepiej juz dwie wymienić dla świętego spokoju.

Jeśli nie jest pęknięta zębatka można oczyścić ją z rdzy jakąś szczotką drucianą. Czasami wariuje ABS poprzez rdzę na niej.

Może w ten weekend uda mi się to sprawdzić, dzięki za info.