Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kamyczq

Żarówki i centralny pilot

Recommended Posts

1.Witam. Ostatni przez moją niezdarność upadł mi kluczyk. Podczas upadku rozsunęła się pokrywa i wyleciała bateria. Zmontowałem wszystko do 'kupy' i podchodzę do auta. Centralny zamek otworzył się ,wsiadam ,wkładam kluczyk do stacyjki ,przekręcam ,silnik kręci ale nie odpala - świeci się samochodzik z kluczem. Zapasowy kluczyk odpala samochód ,żadnych problemów. Jednak co teraz z uszkodzonym kluczykiem? Znajomy polecił mi kilka razy otworzyć i zamknąć auto przez zentralny zamek ,a później spróbować odpalić jednak nic to nie dało. Czy muszę go teraz na nowo kodować? Co się z nim stało?

2.Chciałem się jeszcze upewnić w jednej rzeczy. Mianowicie :

Please login or register to see this link.

taki zestaw powinien podejść do VB 2001 r polift bez problemu? I drogowe żarówki i postojówki będą pasować?

Z góry dzięki za odpowiedź i Wesołych Świąt.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

EDIT: POMYLIŁEM TEMATY ,MOŻNA PRZERZUCIĆ DO ELEKTRYKI?

Edited by Kamyczq

Twoim problemem jest to że prawdopodobnie przy upadku i rozpołowieniu wypadła również pestka z jego środka, jest to kwadracik mniej więcej 3x5mm, transponder odpowiada za zwolnienie blokady zapłonu. Mrygająca kontrolka silnika sygnalizuje brak komunikacji lub autoryzacji immobilisera.

Bez tej pestki auta nie odpalisz tym kluczykiem. Możesz to dorobić, koszt takiej zabawy to w zależności od 200 do 400 zł.

Dziękuje za odpowiedź. Musze poszukać jakiegoś fachowca w Małopolskim.

Odnośnie żarówek.

1. H4 nie pasują do Viki. Tu są oddzielnie dla mijania jak i drogowych.

2. Pytanie podstawowe - czy chcesz aby świeciło dobrze czy ma ładnie wyglądać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tu nie ma kompromisu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Osobiście przetestowałem wiele rozwiązań od wielu producentów, zarówno Philips, Osram oraz najtańszych z marketu. Zarówno standardowych jak i dających "więcej" światła. Te marketowe dające więcej światła wystarczały na około 2 miesiące, potem się przepalały. Co do samego światła to była wyraźna różnica w stosunku do standardowych 55W. Firmowe żarówki szczególnie dla "zwykłego śmiertelnika" są jak najbardziej godne polecenia; nawet zwykłe. Ogólnie rzecz ujmując to marketowe musisz wymieniać częściej ze względu na ich żywotność.

Ja po długim namyśle i testach zdecydowałem się na HID. Jeżdżę dużo w nocy i po zamontowaniu HID (koszt ok. 250 - 300 zł) odczuwam olbrzymią różnicę. Dają światło białe a zasięg jest" bardzo dużo" lepszy od jakiejkolwiek innej żarówki halogenowej. Można kupić HID za 100 zł ale ze względu na to, że mam CB zdecydowałem się na wersję droższą (nie mam zakłóceń).

Dodatkowo w drogowych mam żarówki 100W - pierwsze lepsze z allegro.

I jeszcze jedno - jeżeli masz zmatowione klosze lub w złym stanie odbłyśniki to zmiana żarówek nie da dużej poprawy. Światło będzie i tak rozproszone a biorąc pod uwagę lepsze żarówki to to rozproszenie będzie większe.

Edited by rutek78

Szkoda tylko, że myślałeś jedynie o sobie wkładając te HIDy! Za jaja bym takich wieszał!

W lampach poliftowych zarówno mijania jak i drogowe to żarówki H7. Do pozycji w5w

Edited by marcinek180

Spoko, jak kiedyś pojedzie dłużej na tych 100W to problem hidów "pójdzie z dymem"

Ogolnie, nie mam nic do HIDow, dopoki mnie nie mija w nocy. Jestem wyrozumialy, ale chcialbym zaapelowac, ze kolega wyzej jak i ja, "postrzegamy" problem w postaci razenia. Potem czesto juz nie widac nic poza biala plama. To kiepski pomysl wstawiac xenon w jakiejkolwiek postaci do kloszy halogenowych

Jesli slabo swieca, to polecam zainwestowac w customowe lampy xenonowe jak mial kluczyk w jego VB Raceism, z soczewkami od Audika. Albo, znacznie tansze - zadbac o czystosc reflektora, raz na jakis czas (ja tak robie) zajrzec do srodka, wyczyscic, i kupic dobre zarowki. HID krotkomowiac oslepia. Jest ogromne rozproszenie swiatla a jak wyjezdzasz zza gorki to jak ktos dostanie czyms takim po oczach to doslownie boli. Wiem co mowie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tez jezdze mnustwo w nocy, 80% jazd sa w nocy. Kupilem zarkowki Osram Night Braker, do tego w wakacje mialem rozebrane reflektory, wyczysczone, i smiga jak marzenie. Idealnie ustawione, i jezdze wlasciwie bez dlugich, bo widze co potrzebuje. Nie sa do gory, spokojnie - duzo widze bo sa dobre zarowki, a poziom swiatel jest taki jaki ma byc. Mam na tym punkcie obsesje