Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
vectracZ19DTH

AF40 - Jedzie tylko na zimno

Recommended Posts

Samochód: Vectra C, Z19DTH (1.9 CDTI, 150KM), automat z 2004 roku.

Problem: pierwsza skrzynia padła. Po wymianie na inny egzemplarz i zrobieniu ok 30 tys. km. wymiana oleju, który okazuje się być dobry (brak opiłków, kolor w normie, brak wody lub chłodziwa). Obecnie jestem w stanie przejechać ok. 5 km. Po tych kilku minutach jazdy przez chwilę się telepie jakby się jechało po bruku. Nie wchodzi 4, albo bardzo się ślizga tak że daje się jechać tylko po ręcznej redukcji na 3. Potem włącza się 5 lub 6 bieg i po paru minutach nie ma żadnego biegu. Wsteczny bardzo mocno uderza ale po chwili mmiana z N na D a nawet na R nie powoduje uderzenia i praktycznie nic się nie dzieje.

Po poradzić?

Edited by vectracZ19DTH

kolego z tego co mi wiadomo ale nie jestem pewny to w tym roczniku nie było 6 biegowych skrzyń

Słuchaj, te skrzynie są super, póki nie padną.

Jak już coś się stanie to naprawa skrzyni zaczyna się od 2k...do 4k.

Czasami lepiej wyjąc, wyrzucić i zapomnieć.

Wkładasz manual, 2mas, trochę elektryki....i jest cacy.

Please login or register to see this quote.

A wiadomo kto takie coś w Warszawie lub okolicach potrafi zrobić i ile to kosztuje. Wiem ile orientacyjnie, bo czytałem inne wątki na forum, ale chodzi mi o konkrety: gdzie, za ile, ile czasu.

Af40 to konstrukcja 6 biegowa. AF33 Jest 5 Biegowa. Na poczatku diagnostyka bꤳw... Potem zadzwon do Kamila z Zielonej Gcoo z tym tematem zrobi殮. Co do przekadki na manual..chcesz z tej wygody rezygnowa栿 Na rzecz dwumasu sprz꧳a kttez pada

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">... Zrobisz remont ASB i masz spokoj na 200 tys km

Sent from my Nokia Lumia 625 LTE using Tapatalk

Edited by talib1990

Sprawdź stan oleju, bo prawdopodobnie masz go za mało.