Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dawidi

Zablokowane tylne drzwi (oba)

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Kupiłem sobie Vectra C GTS 1.8 benzyne. Zazwyczaj wszystkie problemy załatwiam u mechanika, ale pojawiła się jedna która mnie nuertuje, a tłumaczenie mechanika nie do końca mnie przekonuje.

Mianowicie Oddałem auto do mechanika by sprawdził mi elektrykę, podłączył komputer, sprawdził błędy, naprawił dmuchawę i rozkodował radio. Wszystko ładnie pięknie do momentu gdzy odbierając auto chciałem otworzyć tylne drzwi. I okazało się, że nie można. Użyłem pilota, dzyndzolek podskoczył wesoło w górę, ja zadowolony chcę otworzyć... Nie można. Zamknięte. Otworzyłem drzwi kierowcy od środka i klameczką też się nie otwierają. Zdziwiony poszedłem otworzyć tylne drzwi z drugiej strony. Dzyndzelek w górze, pociągam klamkę... i nic. Od środka to samo. Zamykałem pilotem, ręcznie, otwierałem tak samo w różnych konfiguracjach. Nic. Drzwi nawet nie drgną.

Idę do mechanika mówię mu w czym rzecz. On zdziwiony próbuje wszystko to co ja. Słychać silniczki od zamka, jak tam wszystko przeskakuje, ale drzwi zamknięte. Mechanik twierdzi, że on nie wie co to jest on nawet tych drzwi nie dotykał bo i poco. Ok, ja to rozumiem, ale jak przyjechałem drzwi się otwierały. Nie miałem czasu musiałem jechać przyjadę do niego i tak w środę.

Ale sprawa nie daje mi spać. Jak to możliwe, żeby w jednym momencie oboje drzwi tak się zachowały? I wtedy przypomniała mi się pewna sytuacja która może mieć związek ze sprawą. Dwa dni wcześniej rozładował mi się akumulator. Po jego wyciągnięciu zorientowałem się, że drzwi są pootwierane. Pozamykałem je więc wszystkie ręcznie wciskając przyciski przy otwartych drzwiach i później je zamykając. Od tamtego momentu nie sprawdziłem czy drzwi się otwarły po włożeniu nowego akumulatora. Zobaczyłem tylko, że ajzole chodzą przy używaniu pilota ale fizycznie ich nie otwarłem.

Podsumowując przed wystąpieniem problemu zostały drzwi zamknięte ręcznie bez obecności akumulatora, zostały wykasowane błędy z komputera, oraz zostało odłączone radio.

Pomocy.

Edited by Dawidi

Tylne drzwi podtrzymują w pamięci zapewne ryglowanie. Naciśnij dwa razy zamknij a następnie otwórz.

Druga opcja zamknij wszystkie drzwi z kluczyka dwukrotnie przekręcając w prawo.

Trzecia opcja zresetuj jeszcze raz akumulator a następnie zamknij drzwi.

Dziękuje za pomoc. Własnie odebrałem auto od mechanika i zamknięcie dwa razy pomogło. Nie musiałem nawet odłączać akumulatora. A moje pytanie: Jak w ogóle się je rygluje?

Dwukrotnie naciskając przycisk zamykania w pilocie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> lub dwukrotnie przekręcając kluczyk w prawo w drzwiach

jarek w stacyjce czy w drzwiach ?

W drzwiach

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak chcesz zaryglować drzwi czyli zabezpieczyć auto przed jego otwarciem z kluczykami w stacyjce??

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ryglowanie ma za zadanie zabezpieczyć możliwość otwarcia drzwi np po stłuczeniu szyby, żeby nie dało się ich otworzyć poprzez wybicie szyby i pociągnięcie za klamkę od środka.

ja o tym wiem jak się rygluje ,tylko niejasno napisałeś

Eh racja, epłem się

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki za czujność, już poprawione

pytanko odnośnie ryglowania - czy każda VC ma ryglowanie ? jeśli nie to po czym poznać że się to ma lub nie ma ? czy można zrobić tylko test na podwójnym zamknięciu pilotem lub zamkiem i jakoś to dodatkowo słychać jak się zarygluje - po czym poznać że auto jest zaryglowane - bo przecież drzwi nie otworzę - zamknąć od środka i sprawdzić po ręcznym odciągnięciu rygielka czy da się wyjść? czy w drzwiach są dodatkowe jakieś widoczne elementy ?

Edited by Juras23

Nie nie każda ma. Test z podwójnym naciśnieciem jak najbardziej, będziesz słyszał dwukrotny dzwięk dobiegający z zamka.

Możesz zostawić otwartą szybę i dwukrotnie nacisnąć przycisk zamykania a następnie wyciągnąć rygielek do góry i pociągnąć za klamkę od środka, drzwi się nie otworzą.

Witam,

Dopiszę się w tym temacie żeby nie zakładać nowego.

Jak otwieram/zamykam drzwi z pilota to wszystko jest OK.

Po przyciśnieciu guzika otwierania/zamykania, otwierają/zamykają się wszystkie drzwi.

Chodzi mi o zamykanie i otwieranie drzwi za pomocą klucza (mechanicznie wkładając do zamka drzwi kierowcy)
Oddałem auto do mechanika. Wiem że był odpinany akumulator bo miałem skasowane liczniki i musiałem programować szyby.

Nie pamiętam czy przedtem jak używałem klucza to zamykały się wszystkie drzwi czy tylko kierowcy.

Jak to jest domyślnie?

Czy powinny zamykać się wszystkie drzwi czy tylko kierowcy?

Teraz jest tak, że po przekręceniu klucza w zamku zamykają/otwierają się tylko drzwi kierowcy a reszta pozostaje w tym samym stanie.

Czy coś trzeba dodatkowo ustawić?

Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

O to Ci chodzi? Polecam temat 'Viki i do niej triki' - pierwsza strona, pierwszy post.

Pozdrawiam.

Witaj dzięki za zainteresowanie ale mnie chodziło o zamykanie kluczem a nie pilotem.

a próbowałeś drugi raz przekręcić kluczyk? ta opcja z cytatu dotyczy też otwierania kluczykiem

Cześć Zubek - nie jestem pewien. Sprawdzę jutro.

Witam,

Próbowałem przekręcać kluczyk kolejny raz, próbowałem przytrzymać dłużej, niestety nic to nie dało.

Dalej otwierają/zamykają się tylko drzwi kierowcy a reszta pozostaje bez zmian.

Chodzi mi tylko o to czy wogóle jest sens próbować.

Czy wogóle kluczem da się otworzyć wszystkie drzwi na raz?

Pozdrawiam