Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
tiger777

Alufelgi do Vectry Opc

Recommended Posts

Witam obecnie jezdze na 18 ale na lato zastanawiam sie nad 19 . Chcialbym otrzymac opinie jak sie jezdzi na 19 czy jest doza roznica w konforcie jazdy miedzy 18 a 19 .

Nie ma zadnej roznicy w konforcie pomiedzy 18 a 19.

OPC jest tak twarde,że właściwie nie odczujesz różnicy

Please login or register to see this quote.

duża to pojęcie względne wg mnie nie ma prawie żadnej róznicy między 17, 18, 19 i 20

Dzieki panowie za porade . Ciezko znalesc alofelgi zeby mialy takie same parametry jak orginala alofelga czyli Et43 8J 19 5x110 , moze cos doradzicie

a po co takie same

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> załóż coś szerszego z mniejszym ET, między 8 a 9 cali z ET w okolicach 30-40 wszystko pasuje, choć to, że w 5x110 ciężko coś ciekawego znaleźć to akurat fakt

to letnie czy zimówki będziesz 19 zakładał?

Letnie 19 , a wiec to nie bedzie przeszkadzac ja szerokos bedzie np. 8,5 a Et 35 ? czy nic nie bedzie przycierac ?

nie będzie, nie takie wchodziły

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

chce zeby to bylo jak nalezy , czemu orginala alufelga ma et 43 i 8j a taka jak mi sie podoba et 35 i 8,5J . Wiec jak masz lepsze doswiadczenie w tej dziedzinie to dorac mi zeby nic nie sp*****zielic

bo ta co Ci się podoba to nie oryginał

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak chcesz parametry identyczne jak oryginał to masz do wyboru tylko oryginalne bo nie spotkałem się z 19 gdzie byłyby te same parametry co w serii

Ja bym radził najpierw zaznajomić się co to jest ET i jak się ma do szerokości felgi, wtedy z pewnością wszystkie rady będą sporo jaśniejsze dla Ciebie i łatwiej będzie Ci zrozumieć temat felg

Please login or register to see this link.

Link do artykułu z drugiego klubu

w którym biorę aktywny udział

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Poczytaj a wszystko stanie się dużo

jaśniejsze - też miałem swego czasu

takie pytania jak Ty : )

Mam okazję latać na 225/45 R17 i 235/35 R19 i powiem że różnica jest i to znaczna. Na 19 czuć praktycznie wszystko, każde przełamanie nawierzchni, wiadukty, tory kolejowe (!!!) Trzeba nauczyć się jezdzić z takim rozmiarem. Na 17 coś tam jeszcze zostaje na tłumienie ale też szału nie ma...

dużo od opon zależy, jak kupi ktoś szroty chińskie, bridgestony (twarde jak kamień) lub używki to pewnie i tak, na sporcie w VC zawsze jest twardo 45 czy 35 bez większego znaczenia, VC na zwykłym zawieszeniu i 16 to kanapa wręcz

Edited by matherr

Ja obecnie jezdze na 18 i jestem zadowolony bardzo tym bardziej ze mam nowe opony Michelina ;p wiec teraz na loto bedzie raczej 19 i dotego nowe opony ;p

Trochę odkopie, ale może komuś się przyda i trochę rozjaśni ten "kalkulator" z wizualizacją

Tak na szybko można dodać że im ET niższe tym felga jest bardziej wypchnięta na zewnątrz

W wielu tematach te same info się przewijają a i tak co kilka dni nowe pytanie na ten sam temat, przydałoby się, żeby ktoś przypiął te linki do samej góry, jak ktoś ma seryjne rozmiary opon i oryginalne felgi z VC to się nie pyta, a 2mm na ET w jedną czy drugą stronę to żadna różnica