Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

BIPOWER

Buczenie z tłumika i zmiana pracy silnika.

Recommended Posts

Jakiś czas temu moja Zafira zaczęła dziwnie pracować.Pojawiło się buczenie z tłumika,silnik stał się mniej elastyczny, przy obrotach ok. 2000-2500 pojawiło sie klekotanie(głośniejsza praca).W ramach prób możliwości świeżo nabytego OP-COMa ,porobiłem kilka testów (m.in. przepustnicy i EGR-a).Bardzo sie zdziwiłem,kiedy podczas wyjazdu z garażu zauważyłem,że Zośka już nie buczy a silnik pracuje ciszej i ładnie zbiera się od dołu.Moja radość trwała ok.2 tygodnie,wczoraj powróciło buczenie i reszta objawów. Uprzedzająć pytania informuje ,że: EGR ma ok.roku;turbina ma pół roku,przepustnica wymieniona na regenerowaną;DPF is out ;moc podobno podniesiona do 146 KM.Moim zdaniem właśnie po tych dwóch testach powyżej , buczenie wcześniej ustąpiło.Dzisjaj ponownie zrobię te testy.Zobaczymy.

Jak napisał lejba76 najprawdopodobniej plecionka tłumika. Mam to samo. Elastyczny łącznik wygląda jak nowy a auto buczy i drga przy pewnych przedziałach obrotów silnika. Na kanale sprawdzałem co tak rezonuje i wyszło że to właśnie ona tak hałasuje. A trzeba przyznać że dźwięk jest na prawdę niepokojący.

A może to EGR - chwilowo rozruszałeś go testem w OP-COMie i przez 2 tyg działał, a potem znów sie zaciął. Tłumik buczałby cały czas i nie miał wplywu na "zbieranie sie od dołu" natomiast EGR jak najbardziej.

Edited by Krzysiek 1

EGR kilka dni temu musiałem wymontować z powodu uszkodzenia jednego z gwintów mocujących rurkę.Wymieniłem częśc aluminiową ,oczywiście generalne czyszczenie przy okazji.Jak na razie jest ok.Na 100 % nie jest to wina ukł.wydechowego,bo raczej sam nie naprawił się.

Please login or register to see this quote.

Z tego wynika że tak jak mówiłem raczej to wina EGR. Ewentualnie klapki kolektora - sprawdź czy listwa jest na miejscu i czy sie klapki obracają.

Dzięki za uwagę,ale patrz opis.Silnik DTL.

Edited by BIPOWER

kolega z rozpędu pisał o klapkach bo temat zrobiłeś w silnikach CDTI i zasugerował się tematem, a nie Twoim opisem autka

I napisz proszę czy wyczyszczenie EGR-u rozwiązało problem buczenia z tłumika ?

Edited by Juras23