Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

reset

Wymiana poduszek skrzyni biegów

Recommended Posts

Witam,

w najbliższym czasie chciałbym wymienić dwie poduszki od skrzyni biegów. Jedna to żaden kłopot, ale druga tylna - ma śruby od strony silnika.

Czy ktoś może już ją wymieniał i ma jakiś patent jak podejść kluczem? Zdjęcie pożyczone z Allegro.

Please login or register to see this image.

Przyłączam się do pytania. Będę wymieniał tą tylną. Właśnie mi przyszła. Na dniach będę się za to zabierał. Po wymianie dam znać czy są jakieś rzeczy na które należy zwrócić uwagę.

Jakie macie objawy?

Jestem po wymianie tylnej poduszki. Musiałem poluzować wydech - śruba w tulei gumowej poduszki jest na wprost rury wydechowej. Mi nie udało się jej wyciągnąć bez delikatnego opuszczenia wydechu. Śruby trzymające poduchę w sankach to nie problem. Są one jednak trochę długie i trochę się namęczyłem zanim je ponownie wcisnąłem w nową poduchę (szczególnie do jednej przydadzą się zwinne ręce). Konieczne jest również odkręcenie łąpy-uchwytu poduszki (3 śruby). Generalnie operacja mało skomplikowana - jakieś 40-60min. Nie trzeba ściągać osłony dolnej silnika.

Wymieniałem bo mam wibracje na wolnych obrotach i zasugerowano mi iż to właśnie ta poducha - jednak to nie ona. Tak więc jak by ktoś potrzebował poduszkę w naprawdę dobrym stanie to możemy się dogadać.

Edited by grenek9

Please login or register to see this quote.

c

Dzięki za odpowiedź. Czyli rozumie, że opuszczanie sanek nie było konieczne? Podpierałeś jakoś silnik?

Jeśli coś mogę zasugerować to wibrację na wolnych to raczej poduszki na górze- przy filtrze i akumulatorze - reanimowałem dwie i zaraz była różnica. Te od skrzyni to działają w tracie jazdy.

Sanek opuszczać nie trzeba. Silnika również nie podpierałem.

Wymieniłem na próbę tą pod filtrem powietrza. Kupiłem używkę w kiepskim stanie. Moja oryginalna była w idealnym stanie wizualnym. Jednak miała nieco twardszą gumę. Okazało się, iż po wymianie silnik faktycznie generuje zauważalnie mniejsze wibracje. Jednak jeszcze nie jest idealnie. W jaki sposób reanimowałeś te poduszki?

Please login or register to see this quote.

Klejem do szyb

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale to prowizorka była bo lata mi silnik i po tym teście i poczytaniu neta, doszedłem, że te górne odpowiadają za wolne obroty, a dolne działają w trakcie jazdy.

Posted (edited)

A jak przy zmianie biegów słychać takie puk, to też może być poducha? Na wolnych nic mi nie drga. Albo te końcówki drążków do wymiany?

Edited by meekt