Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

reset

Wymiana poduszek skrzyni biegów

Polecane posty

Witam,

w najbliższym czasie chciałbym wymienić dwie poduszki od skrzyni biegów. Jedna to żaden kłopot, ale druga tylna - ma śruby od strony silnika.

Czy ktoś może już ją wymieniał i ma jakiś patent jak podejść kluczem? Zdjęcie pożyczone z Allegro.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Przyłączam się do pytania. Będę wymieniał tą tylną. Właśnie mi przyszła. Na dniach będę się za to zabierał. Po wymianie dam znać czy są jakieś rzeczy na które należy zwrócić uwagę.

Jakie macie objawy?

Jestem po wymianie tylnej poduszki. Musiałem poluzować wydech - śruba w tulei gumowej poduszki jest na wprost rury wydechowej. Mi nie udało się jej wyciągnąć bez delikatnego opuszczenia wydechu. Śruby trzymające poduchę w sankach to nie problem. Są one jednak trochę długie i trochę się namęczyłem zanim je ponownie wcisnąłem w nową poduchę (szczególnie do jednej przydadzą się zwinne ręce). Konieczne jest również odkręcenie łąpy-uchwytu poduszki (3 śruby). Generalnie operacja mało skomplikowana - jakieś 40-60min. Nie trzeba ściągać osłony dolnej silnika.

Wymieniałem bo mam wibracje na wolnych obrotach i zasugerowano mi iż to właśnie ta poducha - jednak to nie ona. Tak więc jak by ktoś potrzebował poduszkę w naprawdę dobrym stanie to możemy się dogadać.

Edytowano przez grenek9

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

c

Dzięki za odpowiedź. Czyli rozumie, że opuszczanie sanek nie było konieczne? Podpierałeś jakoś silnik?

Jeśli coś mogę zasugerować to wibrację na wolnych to raczej poduszki na górze- przy filtrze i akumulatorze - reanimowałem dwie i zaraz była różnica. Te od skrzyni to działają w tracie jazdy.

Sanek opuszczać nie trzeba. Silnika również nie podpierałem.

Wymieniłem na próbę tą pod filtrem powietrza. Kupiłem używkę w kiepskim stanie. Moja oryginalna była w idealnym stanie wizualnym. Jednak miała nieco twardszą gumę. Okazało się, iż po wymianie silnik faktycznie generuje zauważalnie mniejsze wibracje. Jednak jeszcze nie jest idealnie. W jaki sposób reanimowałeś te poduszki?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Klejem do szyb

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale to prowizorka była bo lata mi silnik i po tym teście i poczytaniu neta, doszedłem, że te górne odpowiadają za wolne obroty, a dolne działają w trakcie jazdy.

Napisano (edytowany)

A jak przy zmianie biegów słychać takie puk, to też może być poducha? Na wolnych nic mi nie drga. Albo te końcówki drążków do wymiany?

Edytowano przez meekt

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...