Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Kahuu

Zamek centralny połowa reakcji

Polecane posty

Witam,

Po sprawdzeniu forum i przewertowaniu Googli w celu znalezienia podobnego tematu doszedłem do wniosku, że podobny problem jeszcze się nie pojawił.

Oto problem: po wciśnięciu przycisku na pilocie włączają się światła awaryjne informując o otwarciu drzwi, ale drzwi pozostają zamknięte. Gdy chcę otworzyć samochód i przekręcam kluczyk w zamku drzwi kierowcy to drzwi kierowcy otwierają się, ale inne pozostają zamknięte, z zamykaniem jest tak samo, również od wewnątrz.

Istnieją tematy, w których problem to brak reakcji ze strony pilota, ale w tym wypadku reakcja jest. Są też takie, w których mowa jest o tym, że np. tylko jedne drzwi się nie otwierają, ale tutaj nie otwierają się żadne. Brzmi to podobnie, ale gdy czytam komentarze z sugestiami co jest nie tak i co należy zrobić, gubie się i nie wiem, które z tych informacji mogą być przydatne do rozwiązania tego problemu. Albo, czy to w ogóle pokrywające się tematy.

Pozdrawiam.

plus za to że poczytałeś

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Natomiast nie jest do końca tak jak piszesz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> o tym również już było

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Problem leży po stronie zamka kierowcy, jest to zamek master który steruje wszystkimi drzwiami, jeżeli on jest uszkodzony to nie ruszą inne

Sprawdz w pierwszej kolejności czy Ci się kable nie połamały na łączeniu drzwi z nadwoziem, jeżeli będą całe to odepnij kostkę i zobacz czy pomiędzy pinami dochodzi napięcie (powinien być spadki napięcia z 12 w dół)

Tutaj masz opis kostek wraz z poszczególnymi pinami

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ciebie interesują piny 8,9 i 10 napięcia powinny być pomiędzy 8-9 oraz 8-10. Jeżeli będą to z instalacją i centralką jest ok i problemem jest na 100% zamek.

Jeżeli jednak jakimś cudem by nie było to znaczy że jest przerwa w obwodzie pomiędzy centralką a drzwiami, czyli do sprawdzenia złącze X1 w progu kierowcy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

, oraz same wyprowadzenia z centralki.

Dzięki za porady.

Odpisuję z niemałym opóźnieniem, ponieważ na chwilę obecną nie jestem w stanie znaleźć czasu żeby zająć się problemem. Jedyne co udało mi się sprawdzić to kable pomiędzy drzwiami, a nadwoziem - są całe.

Jak tylko zacznę coś bardziej działać w tym kierunku dam znać.

Okay. Minęło sporo czasu, ale wszystko już działa. Niestety nie poradziłem sobie z tym sam. Wymiękłem. Samochód trafił do elektromechanika, który zawyrokował - powstało zwarcie, które stopiło "coś" na centralce. A zwarcie skąd? Połamane kable między nadwoziem, a klapą bagażnika... Fakt, tam nie sprawdzałem.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...