Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
kozik837

vectra b 2.0 16v 1998 odpala ale odrazu gasnie

Polecane posty

witam mam problem j.w.,auto odpala od strzału ale odrazu gasnie,musze caly czas trzymac na obrotach aby odjechac,puszczam gaz to spadaja obroty do zera i gasnie,mam zalozona sekwencje i po przelaczeniu na gaz na postoju trzyma w okolicy 500-800 obrotow ale sie dusi i trzesie,po przelaczeniu na benzyne gasnie,o co chodzi?pompa,jakis czujnik,przeplywomierz?

może na początek spróbuj

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

ok juz to widzialem,ale faktycznie mam zapalona kontrolke check.jak mam rozumiec taki blad?po odczytaniu kodu pokaze mi co jest do wymiany?czy to jest tylko blad i da sie go usunac interfejsem diagnostycznym?

Najpierw odczytaj a potem go tu napisz ale jeszcze lepiej jak poszukasz istniejącego już tematu z tym błędem. Nie bierze się on bez powodu i trzeba usunąć awarię a nie błąd

Witam wszystkich. Mam ten sam problem z tym, że posiadam silnik 1,6 i bez gazu.

Czy wiesz może już co jest przyczyną tego co miałeś? Pilnie potrzebne mi auto a mimo, że wczoraj chodziło idealnie dzisiaj nie trzyma obrotów niskich i gaśnie jak u Ciebie...

jeszcze nie.przymierzam sie w tym tyg.,ale jak bys pierwszy ogarnal ta kwestie to daj znac kolego

Jestem umówiony na jutro do mechanika na komputer, niestety mój jest na urlopie więc idę do mechanika obok.

Tak to już jest z autkami. Wczoraj mojej ukochanej Veci dałem jeść do pełna a dzisiaj jest syta i nie przydatna.

Podłączyliśmy do komputera, mechanik pokasował błędy i 50 zł z portfela zeszło. ;(

Chwilowo działa, nie wiadomo jak długo. Do wymiany/naprawy sterownik silnika ...

Więc prezent na święta jak znalazł.

dzieki za odp..czyli wykasowanie bledow pozwala powrocic do normalnego odpalenia i uzytkowania auta(przynajmniej narazie)a masz info ile wyniesie wymiana tego sterownika?

Dlaczego zadowalające jest usuwanie błędu a nie usuwanie przyczyny jego pojawienia się? Wiesz chociaż, jaki(jakie) błąd był? Skąd ta szybka diagnoza, że sterownik do wymiany?

Równie dobrze mógł dopompowwć powietrza w koła. To nie błąd jest przyczyną więc usunięcie nic nie da

pytalem z czystej ciekawosci panie kolego,zdaje sobie sprawe ze u mnie problemem moze nie byc to samo co u kolegii,wizyta u mechanika priorytetem

Po skasowaniu błędów powiedział, że sterownik do wymiany/ naprawy. Nie ja byłem u niego tylko Ojciec, który nie zapytał o nic więcej.

Z tego co mówił, to równie dobrze może działać autko dzień dwa jak i miesiąc czy rok. Ale sterownik tak czy siak jest do naprawy ;(

A to nie jest mechanik typu "jak nie wiem co to sterownik"? Kasowanie zupełnie nic nie daje

Wyskoczyło mu (ojciec widział), że sterownik silnika jest winny.

Niestety nie wiem co to za mechanik bo mój jest na urlopie i musiałem skorzystać z konkurencji.

Na chwile obecną działa, chociaż na pewno tak tego nie zostawię i naprawie potrzebne rzeczy, tylko chce się najpierw skonsultować z moim mechanikiem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Problem przed chwilą powrócił, nie pozostaje mi nic innego jak spacery ;(

Szkoda, ze na święta akurat

Odczytaj błędy na zworkę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jeszcze tydzień im zajmie zrobienie tego co trwa 10min

Boje się, że coś rozwalę próbując tej zworki, niestety nie jestem jeszcze w te klocki dobry. Chyba jednak poczekam na mechanika

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przyczyna może okazać się banalna i możesz powrócić do podróży Vectrą a spacery pozostawić dla rekreacji, spróbuj metody ze zworką, tam naprawdę nie ma co zepsuć, postępuj krok po kroku z poradnikiem i tyle. Zawsze musi być ten pierwszy raz

Pewnie że może zepsuć jeśli zewrze złe piny

Owszem, ale ja założyłem, że policzy do pięciu. Teraz go zachęciłeś do sprawdzenia.

Uwierz że nie każdy potrafi policzyć

Obstawiam na przepływomierz. Miałem to samo z moją Viki ale w 1.8. To te same silniki tylko cylindry mam mniejsze. Jak ma ktoś op-coma to niech Ci podepnie dla pewności

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

witam.bylem dzisiaj u dwoch gosci na komputerze,u jednego pokazalo blad P-1690 czyli nieprawidlowe napiecie lampki kontrolnej silnika,ale i tak mi nie usunal bo sie nie dało,(ogolnie widac bylo ze mial slabe pojecie o interfejsie,bo nawet nie wiedzial czy to ma:)),drugi gosc powiedzial ze wyskoczyl mu inny blad ale nie wiedzial jaki to,podobno jakis serwisowy,zostawilem mu auto na 2h,cos pogrzebal w kompie i zrobil,ale stwierdzil ze teoretycznie awaria moze wrocic,twierdzi ze mieli juz takie podobne przypadki i okazalo sie ze winna byla instalacja gazowa,niby cos z podlaczeniem cewki czy do cewki,ktos cos wie na ten temat?

Tak, wiadomo że masz jakiś błąd ale nie wiadomo jaki i że masz problem z lampką checka. Jeśli po włączeniu zapłonu się świeci to pewnie magicy gaziarze odcięli lampkę żeby ukryć problemy z gazem. Nie możesz odczytać tych błędów na zworkę

???

to ze mam blad to ja wiem,a co mi da zworka jak podpinalem sie juz pod dwa interfejsy?zreszta jutro jade jeszcze do znajomego podlaczyc sie pod jego

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...