Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kapustus

łożysko, piasta tył - jaka firma

Recommended Posts

Witajcie,

posiadam Vectre A 95r i mam luz na łożyskach z tyłu. Niestety są one zintegrowane z całą piastą. Czy ktoś z was montował części firmy DRIVESHAFT PARTS - 148zł, GSP-219zł, BTA-229zł? Jakiś Fag albo Ruville to już koszt 350zł za sztukę niestety ;/

Druga sprawa to wymiana, wydaje mi się, że skomplikowana nie jest, bo chyba wystarczy zdjąć bęben i odkręcić 4 śruby ?

pzdr

Nie kupuj tych syfów, lepiej niestety wydać więcej ale przynajmniej pożyje. Te zamienniki wytrzymują 30-50 tyś i padają, często nawet wcześniej.

Polecam SKF, ruville.

Tak wystarczy jak zdejmiesz bębęn i odkręcisz 4 śruby z tyłu.

ok dzięki, tak myślałem, jednak czasami zdarzają się tanie części które działają ale no cóż pewnie nie w tym przypadku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

To są mało wytrzymałe części, tak jak pisał Jarek tutaj masz łożyska

Please login or register to see this link.

warte uwagi są SKF, RUVILLE 5307D, ewentualnie jeszcze Meyle ale raczej skupiłbym sie na tych dwóch pierwszych.

Niestety ja mam łożysko z całą piastą i czujnikiem absu także to co podałeś RUVILLE 5307D odpada. Gdyby to były takie pieniądze nawet bym nie pytał czy tamte firmy są cokolwiek warte:) Potrzebuje dwie sztuki, czyli te tanie to koszt około 300zł a sensownej firmy około 700zł dlatego rozważałem coś innego niż właśnie skf, ruville lub fag.

Nie wiem Panowie, czy zanadto nie dramatyzujecie....

Ja montowałem w swojej VA piastę firmy "drucik" za 150 plnów, najechałem w sumie ok 70 tys km i była cichutka jak nówka...

A tak z ciekawostek:

w VB zamontowałem rozrząd na rolkach SKF, i rolkę napinającą musiałem zmieniać po 20 tys km, bo "grała" jak cygan w tramwaju.... Oczywiście reklamacji i tak nie uznali, gdyż "musiałby Pan cały silnik nam dać, abyśmy sprawdzili, czy tam wszystko w porządku"......

Dziękuję, wolę 2 razy zmnienić coś tańszego, niż raz drogie....