Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

striker0

czyszczenie amortyzatorów

Recommended Posts

Witam,

jakieś pół roku temu miałem problem z dziwnymi nieregularnymi dźwiękami dochodzącymi z zawieszenia. Od czasu do czasu (niezależnie od tego czy jechałem prosto czy skręcałem) słychać było głośny dźwięk podobny do strzelania sprężyny.

Oddałem auto do mechanika który nie potrafił zlokalizować problemu i mówił że wszystko w zawieszeniu jest w porządku.

Nie było.

Drugi mechanik odnalazł problem. Dźwięki wynikały z zabrudzeń na amortyzatorach.

Wyczyścił mi amortyzatory i było ok. Jakoś miesiąc temu znów jednak pojawił się problem i cały czas się nasila.

Myślę, że znów nazbierał się brud. Nie mniej proszę o radę, bo tak czyścić to mogę w nieskończoność.

Od czego to zależy, że tak łatwo gromadzi się jakiś piach w amortyzatorach. Co należało by wymienić aby raz na zawsze pozbyć się problemu.

Zabrudzenia na obudowie to wyciek. Wyciek to wymiana amortyzatorów. Tłok powinien być czysty przez osłonę. A amortyzator jest nierozbieralny to nie wiem jak ktoś mógł go czyścić.

Please login or register to see this quote.

Koledze chodzi chyba o brud zbierajacy sie w lozyskach mcpersonow.

a takie mycie łożysk pomaga właśnie na chwilę

trzeba je wymienić a nie myć - temat o wymianie jest na forum i w poradach

Dzięki za sprecyzowanie. Myślę, że to może być to.

Napisalełem czyszczenie amortyzatorów bo tak miałem na fakturze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a tak z ciekawosci (o ile mozna sie dowiedziec) to na ile taka faktura byla?

Ja tak mam zawsze jak po deszczu podjadę na działkę i naleci błota w nadkola. I raczej łożyska mcpersona to nie są bo strzela jak to kolega trafnie określił jak sprężyna nawet na prostej, ale zazwyczaj przechodzi po jednym normalnym dniu jazdy tzn. do roboty i na zakupy około 50 km, lub wypłukaniu nadkoli karcherem