Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

striker0

szarpanie - nierozgrzany silnik

Recommended Posts

Witam,

po dłuższym postoju (parogodzinnym) i przedewszystkim rano podczas jazdy silnik szarpie i lekko się dławi. Problem występuje tylko na zimnym silniku. Jak złapie temperature odpowiednią temperaturę auto jedzie płynnie.

Auto posiada instalację gazową ale nie ma znaczenia czy jest na benzynie czy na gazie. Wręcz bardziej odczuwalne na benzynie bo jak sekwencja przełącza na gaz to auto jest juz lekko rozgrzane.

Proszę o rady co byście proponowali wymienić. Może ktoś miał podobny problem.

Myślę o świecach, ponieważ po kupnie auta nie wymieniałem a zrobiłem nim około 20 000 km.

Czy kable WN też wymieniać?

Sugeruję, jeśli problem występuję na zimnym i może nasilił się po spadku temperatur - że instalacja LPG rozjechała mapy benzyny. Należy wtedy udać się na strojenie, włącznie ze strojeniem po temperaturze.

Podjadę do gazownika bo i tak muszę wymienić filtr gazu, zmienię świece i kable i dam znać.

Edited by striker0

przejedz ok 100km tylko na benzynie i zobacz czy sie poprawi

Mam podobny problem, mam silnik 1.8 122km 2002r z instalacja gazowa, rano po zapaleniu dławi go troche tak jakby zalewało, czasami nawet jak dodam gazu to gasnie, i tak jest do momentu az przełaczy sie na gaz, po przełaczeniu wszystko jest ok... Co w takiej sytuacji najlepiej sprawdzic, co wyczyscic?