Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
krabon

Szarpanie utrata mocy VC 1.8

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich.

Mam problem z moją vectrą C 1.8 124KM.Oddałem samochód na wymianę świec.Po odebraniu auta od mechanika pojechałem autem do pracy wtedy zauważyłem że auto zaczeło szarpać w czasie jazdy w drodze powrotnej stracił moc aż w końcu stanął po odpaleniu praca silnika wyglądała jakby nie działały wszystkie cylindry i nie mogła wejść na obroty.

U mechanika usłyszałem że zamarzł mi katalizator po usunięciu usterki (postała w ciepłym i wywiercił mi dziurkę w rurze wydechowej) w czasie jazdy słychać syczenie powietrza (przy zimnym silniku syczy głośno ale w miarę dobrze jedzie po zagrzaniu syczy mniej ale traci moc ).Po wizycie u drugiego ,,znawcy" usłyszałem że po podłączeniu do komputera wszystko jest w porządku na benzynie a na gazie jest jakiś kłopot z drugim cylindrem (instalacja jest roczna).Jednak i ta opinia jest błędna ponieważ postanowiłem jeździć tylko na benzynie i dalej to samo przy postoju i gazowaniu wszystko w porządku jednak podczas jazdy dalej słychać powietrze ma momenty że wogóle nie reaguje na pedał gazu i nie ma przyśpieszenia na niższych biegach głównie dwójce przy wolnej jeździe szarpie autem.

Jeśli ktoś może mi pomóc proszę o rady bo nie mam ochoty zmieniać auta na inny.Dzięki z góry

EDIT

Tytuł ma precyzyjnie odzwierciedlać problem

Edytowano przez neo_82

Kolego ja miałem podobny objaw gdy silnik się rozgrzał na benzynie tracił moc a na gazie szarpał. Zamiana na nowe świece pomogła niewiele, podmieniłem od kolegi cewke zapłonową. Troszkę lepiej na benzynie ale na gazie nadal szarpanie. Następnie odwiedziłem gazownika i okazało się że mam padnięty reduktor (parownik) na którym zrobiłem 130tys, wymiana na nowy pomogła. Jedź do gaziaka niech sprawdzi bo podejrzewam że to jest przyczyna. Ewentualnie świece są do kitu,pisałeś że świece wymieniał mechanik, jaką masz pewność że założył nowe?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Poszarpywanie na niskich obrotach mogło by wskazywać na lewe powietrze. Spróbuj może na próbę podmienić moduł zapłonowy Edytowano przez Krzysiekk884

Witam.

Co za dureń z tego mechanika. Wydaje mi się że mechanik chciał sprawdzić czy kolega zna się cokolwiek na samochodach i taki kit mu pocisnął. U mnie jak szarpała tylko na czwartym biegu przy prędkości 60 kilometrów na godzinę to wymieniłem świece i wszystko wróciło do normy. Co do utraty mocy to może być przytkany katalizator chłopaki z forum już o tym pisali, możesz też to sprawdzić. Wykręć sobie sonda lambda która jest na kolektorze wydechowym i się przejedź wtedy będziesz wiedział czy masz przytkany katalizator. Błędy na komputerze zawsze możesz sprawdzić metodą gaz hamulec też jest opisane na forum jak to zrobić poczytaj.

pzdr

Przy zatkanym katalizatorze podczas przyspieszania słychać zazwyczaj takie charakterystyczne buczenie

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...