Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Patryk_09

Vectra GTS1.9cdti 150km dth głośna praca "ciche stukanie" rozgrzanego silnika w okolicach rozrządu

Recommended Posts

Witam.

Na wstępie nadmienie że jestem tutaj nowy. Od dwóch miesiecy jestem w posiadaniu Vectry C GTS 05` 1.9 cdti dth i tak jak napisałem w temacie od tygodnia niepokoi mnie dziwny "dzwoniący stukot"

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> wydobywający sie z okolic rozrządu stojąc na wprost do auta po lewej stronie od pasażera który jest wyrażnie słyszalny gdy silnik jest rozgrzany i pracuje na biegu jałowym, oraz na niskich obrotach podczas ruszania na chłodnym jest cisza. Auto obecnie ma przejechane 245 tyś. a rozrzad wymieniony był przy 202tyś km.Czy to możliwe że to właśnie on tak chałasuje? W ostatnim czasie regenerowałem kompletnie alternator. wykluczam napinacz oraz pasek wielorowkowy niepożądany "klekot" wydobywa sie raczej z zewnątrz silnika, a nie jego osprzetu, załączam link z filmikiem może ktoś z jego treści wiecej zaobserwuje. Viki zalana jest olejem 5w30 castrola. Łącznik elastyczny w układzie wydechowym jest delikatnie obkopcony wiec kwalifikuje sie do wymiany. Poza tym auto sprawuje sie dobrze turbo gdy się załącza chodzi jak dla mnie dość głośno, ale w serwisie sprawdzili mi luzy na tym wirniku są w normie turbo puszcza sladowe ilosci oleju parametry na opcomie podczas jazdy jak i postoju dobre..

Z góry dziękuje wszystkim za wszelą pomoc i zainteresowanie problemem!

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Link:

nazwa 20141211 122129

Koło pasowe wału sprawdziłes?

podnieś auto z tej strony ściągnij koło i odkręć osłonę i bedzie widać jak wygląda koło pasowe roboty na góra 15minut

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

ściągnij pasek od alternatora i odpal auto, wtedy będziesz na 100% pewien czy to nie któraś z rolek, a nie raczej pewien

Ok podjade z tym do znajomego mechanika na podnośnik ale dopiero na srode umówiony jestem na wizyte mam nadzieje że do tego czasu koło o którym mowa się nie "rozsypie" bo faktycznie dzwiek jakby dobiegał zza koła od strony pasażera gdzie znajduje sie własnie to pasowe

racja mogłem o to poprosic gdy mi regenerowano alternator 2 dni temu. Teraz chodzi mi o to czy ewentualna usterka mowa o kole pasowym wymaga natychmiastowej interwencji ?

i czy przy tej usterce ten charakterystyczny stukot nie był słyszalny rownież rano lub po dłuższym postoju ?

Jezeli ci sie rozleci to tylko holowanie zostaje, no chyba ze blisko domu to moze aku wytrzyma chwile :-)

Edited by piotrek15

Chyba nie zniósłbym widoku mojej Viki na holu..

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Jesli warunki pozwolą jutro ściągne koło osłone i sam zobaczę co jest grane bedę wiedział na czym stoję tylko jesli Wasza diagnoza jest trafna, to czy ten irytujący dzwiek niebyłby obecny również przy zimnym silniku ?

może na zimnym guma jest sztywniejsza na kole pasowym i dlatego nie ma dźwięku a jak się rozgrzeję to zaczyna latać na boki koło czy coś.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale no tylko głośno myślę ;P

lepiej do Środy nie jeździj tym samochodem,

bo jeśli to rozrząd, to jak "strzeli" to silnik będzie

do remontu.

( a wiadomo jakie teraz części produkują, i to niby

części originale, a wytrzymują niewielkie przebiegi)