Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Psemo

1.6 16v, chrupanie oraz ciężkie wbijanie biegów 1-3

Polecane posty

Witam, mam problem ze skrzynią, mianowicie ciężko wchodzą biegi 1,2,3 wręcz bym powiedzial ze trzeba ostro szarpnąć lewarkiem, żeby wbić. Dodatkowo przy wbijaniu owych biegów występuje chrupanie. Czy ktoś wie o co może chodzić? wysprzęglik? wodziki? wybierak? tylko, że szukałem w necie do kupienia wodziki i wybierak ale znalazłem na allegro tylko 3 wybieraki i to juz nieźle styrane. Czy nie można do tego kupić nowych części? Pomóżta ludzie xD hejterom z góry dziekuje, natomiast za dobre rady z góry dzięki.

Jeśli chodzi o auto dokładnie vectra b 1.6, 16v, 101km, 99r, sedan manual

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ps: dodam jeszcze, że na biegu jałowym jak wciskam sprzęgło to obroty chwilowo wzrosną, sprzeglo bede zmieniac tak czy siak, ale czy te chrupanie może mieć związek z czyms w skrzyni? tymbardziej, że bieg 4 i 5 wchodzi elegancko

Edytowano przez Psemo

A w jakim stanie kolego masz sprzęgło? Być może to jego wina, jeżeli już jest styrane ;-)

No sprzęgło już jest styrane ostro, nie zarżnąłem go ale rok temu przejąłem vectre i już miała przyjechane sprzęgło ale z biegami nie bylo problemów, ja z kolei nigdy jeszcze nie wykończyłem sprzęgła żadnego w aucie. To sprzęgło idzie do wymiany oczywiście, kompletne ale wyciągając skrzynie mialbym od razu możliwość przejrzenia jej, tylko na co patrzeć? co mogłoby odpowiadać (jeśliby to nie było sprzęgło) za chrupanie i ciężkie wbijanie 1-3?

Oprócz sprzęgła podejrzewałbym synchronizatory, ewentualnie wybierak. Dobrze by było żebyś sprawdził jaki model skrzyni masz bo jak na razie to wróżymy z fusów

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...