Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

popej

Znikający olej - z22yh (Signum 2.2 direct)

Polecane posty

Witam wszystkich,

otóż ostatnio moim problemem jest dosyć szybko znikający olej w samochodzie Opel Signum 2.2 direct. Oliwa znika zadziwiająco szybko, nawet kurcze bardzo podejrzanie szybko. Otóż litr dolewki zniknął mi gdzieś w silniku w parę dni normalnej jazdy miejskiej! (Nie wiem czy to było nawet 30 kilometrów).

I tu moje ogromnie zdziwienie, bo powinien kopcić jak czołg T20, ale tak nie jest. Na pewno nie ma żadnego niebieskiego dymu. Jest tylko biały, ale to też może fałszować odczyt z powodu niskich temperatur. Przy przegonieniu go na wyższych obrotach żadnego obłoku za mną. To gdzie do jasnej ciasnej podziewa się ten olej?

Nie widzę na silniku żadnych wycieków, aczkolwiek nie zaglądałem jeszcze pod spód, bo mam plastikową osłonę.

I teraz co dotychczas zdążyłem sprawdzić:

- po wyjęciu bagnetu żadnego przedmuchu na pracującym silniku

- Płynu nie ubywa, ani także nie dostrzegłem oleju w płynie chłodniczym

- Brak masła na korku oleju

- Kompresja na ciepłym silniku w okolicach 15-16 bar (nie pamiętam dokładnie odczytu, ale na każdym cylindrze była to równa wartość)

- Kolor świec - na elektrodach taki jasno beżowy, dookoła ich czarny twardy osad

Nie wiem już co się dzieje, na pewno auto oddam do mechanika, ale chciałbym się skonsultować z tą sprawą. Bo wygląda to tak,jakby ten olej mi ktoś zlewał w nocy...

Nie zauważyłem specjalnego spadku mocy samochodu.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

dziwne bo benzyna nie powinna mieć osłony - zobacz czy jest tam olej

Kurcze, nie zaglądałem, ale raczej nic nie zostawiam na betonie - dodam, że z kabiny czasem zaśmierdzi jakby właśnie palonym olejem.

zapieczone pierscienie olejowe i uszczelniacze na zaworach twarde

nie widzisz nic za autem ale wsiadz w inne auto i jedz za swoim to poczujesz palony olej i dymek z rury

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...