Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
V0LT

Helix Blue + Kenwood KDC-BT30

Recommended Posts

Witam posiadam radio Kenwood KDC BT30 + w przednich drzwiach głośniki helix blue dokładnego modelu nie znam ale są identyczne do tych na zdj w spoilerze :

Please login or register to see this image.

radio nie ma regulacji bassów , wysokich tonów itd. za to po wciśnięciu przycisku lupy i kręceniu pokrętłem od głośności mam m.in. opcje : NEWS, ROCK, POP, CLASSIC itd. dodam że dźwięk nic się nie zmienia, na każdej innej opcji jest taki sam.

PRZYCISK LUPY Z LEWEJ STRONY OBOK POKRĘTŁA

i-kenwood-kdc-bt30.jpg

Radio przy głośności 7-18/20 gra bardzo słabo. Bass w mojej ocenie 0/5 dopiero po zwiększeniu głośności do ponad 20 jest lepiej i już gra w miarę przyzwoicie ale nadal bass nie jest najlepszy, wujek w E290 W210 w seryjnym radiu i głośnikach ma o dużo lepsze brzmienie i to przy normalnej głośności 10-12.

Czy przy takiej ilości głośników -

2 x małe okrągłe nad uchwytem w drzwiach

2 x małe pod pokrywą tych dużych (helix blue)

2 x helix blue

2 x z tyłu w drzwiach

+ może jeszcze gdzieś przeoczyłem.

Dlaczego jakość dźwięku przy takiej ilości głośników jest tak słaba? Jest to wina radia w którym nie ma opcji EQ ? Może źle podłączone głośniki ? Proszę o pomoc bo w sprawie CAR AUDIO jestem zielony :unsure:.

Jeśli to wina radia to jakie byście polecili do 300zł (może być używka) do tych głośników oczywiście regulacja EQ podstawa bo wydaje mi się że to przez to.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Please login or register to see this quote.

Czyli masz teraz z przodu jakby 6 głośników? Te niebieskie ze zdjęcia są nad basowymi? Jakiego są rozmiaru?

To dość fajne radio, i ma regulację tego co potrzebujesz:

Please login or register to see this link.

Strona 15 instrukcji.

Spróbuj pobawić się ustawieniami, i jak będzie nadal kupa to napisz. Możliwe że masz polaryzację zmienioną i dlatego nie ma basu.

Co do ustawien w radiu to probowalem juz wszystkiego i nadal kupa ale jutro rano sprawdze tak jak pisalo w tej instrukcji, moze zle szukalem tych ustawien :P .

Dodam że poprzedni właściciel pociągnał sobie kable do bagaznika do 'tuby' od akumulatora przez srodek i do bagaznika wiec moze tu gdzies jest problem i jest zmienione jakos zeby bass szedl na te kable ... ?

Edited by V0LT

To zdejmij tą maskownice, tylko uwaga na zaczepy i pomierz średnice głośników, ew. zdjęcie wstaw.

Nie, raczej to nie to. Tam idzie osobne zasilanie z akumulatora, i ew chinche z radia.

wiem wiem, zaczepy dość mocno trzymają i łatwo je urwać już zdejmowałem pare dni temu ale na szczescie nic się nie stało.

jutro rano/po poł. wstawie zdjęcia jak to wygląda, chyba że rzeczywiście jest tak jak w instrukcji radia i wystarczy ustawić basy itd. ale wątpie że poprzedni właściciel by to resetował.

Edited by V0LT

Każde rozładowanie aku wraca ustawienia do fabrycznych, a jak piszesz, to masz z tym problem.

Samochód mam od 4 grudnia i aku padł mi dziś rano, już wcześniej te radio tak chodziło chyba że poprzedniemu właścicielowi też padło, jutro zobacze dokładnie i dam znać.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

więc ustawiłem EQ i wydaje mi się że dzwięk już jest dużo lepszy, jutro pojade w dłuższą trasę więc powiem czy to tylko wrażenie czy rzeczywiście jest już ok

jak na tą chwile to bardzo Ci dziekuje za pomoc lightsound.

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Radio ustawione, wystarczyło wcisnąć na dłużej pokrętło VOL i pokazały sie opcje do ustawiania bassów itp.

Temat można zamknąć, dzięki lightsound

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">